Стратегія розвитку Вугледару забезпечить розвиток потенційної громади

Вугледар — це місто обласного значення в Донецькій області, яке одне з  перших розпочало процес утворення ОТГ шляхом приєднання навколишніх сіл. У складі об’єднаної громади з центром у Вугледарі своє майбутнє будуватимуть Степненська, Богоявленська, Єгорівська, Микільська, Новоукраїнська, Павлівська, Петрівська сільські та селищні ради.

Саме вони зазначені в Перспективному плані формування територіальних громад Донецької області, останні зміни до якого були затверджені в листопаді минулого року.

До завершення процедури створення Вугледарської ОТГ залишилось декілька кроків, але вже зараз місто активно працює над розвитком території потенційної об’єднаної громади. Експертну підтримку та консультативний супровід Вугледарській міській раді на шляху створення ОТГ надає команда Донецького  Центру  розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою», за словами Максима Ткача, радника з питань децентралізації Донецького ЦРМС, створення Вугледарської міської ОТГ шляхом приєднання сусідніх територій очікуємо вже в поточному році.

В 2016 році в місті була затверджена Стратегія розвитку Вугледару  на період до 2030 року. Вугледар у Стратегії зазначений як центр згуртованої громади з якісними та сучасними освітніми можливостями, з модернізованою, трансформованою вугільною промисловістю, розвиненим аграрно-промисловим комплексом, місто енергійних, активних громадян, в якому люди бажають жити та відчувають себе в безпеці.

Команда Донецького ЦРМС упевнена, що діючу стратегію можна доопрацювати з врахуванням інтересів  тих населених пунктів, які увійдуть до складу Вугледарської ОТГ. До того ж, серед стратегічних цілей зазначені забезпечення кваліфікованими кадрами майбутньої економіки  через збільшення пропозиції профільних освітніх продуктів, налагодження ефективного  та злагодженого функціонування ОТГ, в тому числі створення єдиної системи надання адміністративних послуг на території  громади, реалізація опорних ініціатив з модернізації шахт, залучення інвестицій в галузь переробки сільськогосподарської продукції тощо.

За інформацією Донецького  Центру  розвитку місцевого самоврядування
підготувала Олена ФІРСОВА