Степ та камені, які просто виросли з землі

На Донеччині пройшов історико-культурний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи»

8 червня у заповіднику Кам’яні могили, який знаходиться у Нікольському районі Донецької області, проводився історико-етнографічний фестиваль «Дике поле. Шлях до Європи».

На березі штучного водосховища поблизу села Назарівка гостям свята продемонстрували реконструкцію історії України у різних історичних періодах: скіфська, княжа, козацька доби та доба відродження незалежності. Також для присутніх відбулись показові виступи клубів реконструкторів, національні традиційні козацькі змагання, презентація старовинних та національних страв, вернісаж і майстер-класи з декоративно-ужиткового мистецтва.

Атмосфера свята була неймовірною, захоплювала подих. Тут тобі і ковалі, і гончари. Усі охочі мали змогу подивитись кінне шоу, фестиваль повітряних зміїв, фаєршоу. Для гостей свята відбувся концерт кращих колективів області та гостей фестивалю та вечірній показ сучасних українських фільмів під відкритим небом, завершив свято виступ гурту VRODA.

У заході взяли участь заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз, представники районної та обласної влади, делегації з інших областей України, народні депутати України, мешканці та гості області, військовослужбовці.

— Такі заходи направлені на збереження своєї історії, культурних традицій, багатонаціональної єдності. Сьогодні на фестивалі присутні представники практично всіх національностей. Сподіваюсь, що фестиваль буде розвиватись і далі, демонструючи, що в Донецькій області, окрім війни, є розвиток, традиції та історія, — зазначив Ігор Стокоз.

Віра ІЛЬЇНА