Стартував другий етап Всеукраїнської гри «Сокіл» («Джура»)

Військова зброя, техніка, показові бої, тренування, історія… На Донеччині розпочався другий обласний етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

13 травня у мальовничому  селі Торське Лиманського району, на туристичній базі «Лісова», для участі у відкритті другого обласного етапу військово-патріотичної гри зібралися 320 джур-козаків та їхніх наставників.

Організатори гри – Донецький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді під керівництвом Департаменту освіти і науки облдержадміністрації та активній підтримці управління молоді та спорту облдержадміністрації – подбали про високий рівень підготовки заходу.

Головна мета патріотичної гри – це, перш за все, розвиток сильної особистості, яка, знаючи норми закону, зможе відстоювати свої права, права своєї родини та країни, а за необхідності – стане на захист рідної землі.

Участь у грі беруть учні віком 14-18 років загальноосвітніх, позашкільних і професійно-технічних закладів освіти Донецької області. До табору «Торська Січ» заїхали 35 роїв з усіх куточків області: з міста Покровськ, Авдіївка, Краматорськ, Вугледар, Маріуполь, Костянтинівка, Новогродівка, Добропілля, Мирноград, Торецьк, Дружківка, Бахмут; Великоновосілківський, Мангушський, Костянтинівський, Добропільський, Олександрівський, Бахмутський, Слов’янський, Мар᾽їнський, Нікольський, Мангушський райони, Олександрівська, Лиманська, Миколаївська, Черкаська, Іллінівська ОТГ.

По приїзду всі рої розбили табори та влаштували свій побут на час перебування. Протягом семи днів команди зі своїми назвами та девізами, демонструватимуть, вишкіл, знання, спритність, влучність, звитягу та командний дух.

Джура – це молодий юнак чи дівчина, які йдуть шляхом воїна, здобувають знання, вміння, навички, щоб бути успішними в усьому.

Розпочалося урочисте відкриття видовищною ходою всіх учасників змагань під Державним прапором України та спільним виконанням Державного Гімну України. Перед юними джурами виступила в.о. керівника Департаменту освіти і науки Донецької ОДА Тетяна Сідашева.

«Освітні заклади Донеччини — активні учасники гри «Сокіл» («Джура»). Це кращі представники учнівської молоді», — підкреслила вона.

Подарунком усім стали виступи творчих дитячих колективів. Працівники кінологічного центру та спецпідрозділ роти поліції особливого призначення Головного управління національної поліції в Донецькій області показали елементи свого вишколу.

Програма гри, різноманітна і насичена, складається з видів змагань та конкурсів військово-спортивного, туристсько-краєзнавчого та культурно-просвітницького спрямування. Вже традиційно змагання допомагають організовувати, проводять та оцінюють волонтери і воїни АТО.

Цікаво пройшла «Теренова гра», яка традиційно є одним з найулюбленішим видом змагань. За жеребкуванням рої діляться на 2 сотні. Основні завдання для кожної сотні такі: облаштувати табір в лісі, встановити прапор відповідного кольору, визначити серед гравців своєї сотні розвідників, захисників та тих, хто буде у засідці, знайти по карті табір «противника» і спробувати захопити їх прапор.

Аби завоювати призові місця, показати кращі результати та отримати подарунки учасники тренувалися кілька місяців. Крім того, всі команди мали виконати «домашні» завдання: вигадати атрибути команди: назву, емблему рою, клич-девіз, типову форму-однострій, виконати «Добре діло» відповідно до ідейних принципів лицарства: «Служити богові, Батьківщині, ближнім», подати та захистити звіт, творчо представити свій рій під час конкурсу «Ватра».

Взагалі на таких змаганнях формуються гарні традиції та зміцнюються зв’язки між командами. Сама по собі гра  нагадує більше фестиваль дружби, ніж принципові битви за перемогу. Рій, який посяде І місце у загальнокомандному заліку, буде представляти область на ІІІ Всеукраїнському етапі гри у Дніпропетровській області.

Довідково.

Дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») проводиться на загальнонаціональному рівні з 2012 року, особливо після 2015 року, коли вона була включена до Стратегії національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016-2020 роки. Цей захід є формою позакласної роботи з патріотичного та морально-етичного виховання школярів, засобом формування патріотичної свідомості, спортивно-оздоровчої роботи. Організація гри в навчальних закладах спирається на учнівське самоврядування, засноване на традиціях козацького кола, вільного народного віча, і являє собою добровільне об’єднання дітей для виконання завдань гри. Гра проводиться за сприяння Міністерства освіти і науки України. Гра проводиться в три етапи: І — районний, міський, ІІ — обласний, ІІІ — Всеукраїнський.

Віра ІЛЬЇНА