Співробітництво територіальних громад – запорука спільного успіху

Семінар для об’єднаних територіальних громад області, присвячений питанням їх співробітництва, пройшов у Святогірську. Захід був організований управлінням з впровадження реформ та децентралізації департаменту інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації спільно з представниками Донецького відокремленого підрозділу Установи «Центр розвитку місцевого самоврядування».
Учасникам семінару було роз’яснено, які існують форми співпраці між ОТГ, а також як ініціювати та впроваджувати цей процес, які є види відповідних угод та як їх оформити. Представники громад також отримали консультації стосовно реалізації Закону України «Про співробітництво територіальних громад».
Завідуючий сектором інфраструктурного розвитку ОТГ Олександр Агулов ознайомив запрошених із цікавими та перспективними прикладами співробітництва для територіальних громад області.
Особливу увагу було приділено питанням довгостроковості таких угод і пораді детально розписувати умови та процес їх розірвання.
Начальник відділу методичного забезпечення Ірина Пєчка поінформувала про правові засади, а також нагадала присутнім, що мета таких семінарів є не тільки ознайомчою, а й комунікативною. Отже, організатори цього та інших заходів створюють умови для того, щоб представники громад обмінювалися досвідом та спільно шукали певні точки дотику для взаємодії. «Потрібна активна взаємодія з мешканцями громад, аби отримувати від них свіжі ідеї щодо поліпшення життя населення», — наголосила Ірина Пєчка.