Собака-психолог Еллі – чотирилапий помічник рятувальників Донеччини

На Донеччині впроваджуються інноваційні форми надання психологічної допомоги людям, а саме робота із собаками-терапевтами.

Каністерапія (каністерапія — різновид енімалтерапіі, метод лікування і реабілітації з використанням спеціально відібраних і навчених собак. Каністерапія використовуються в медичній та соціальній реабілітації) як складова діяльності служби психологічного забезпечення ДСНС — це доволі нове явище. Всім відомі собаки-рятувальники і навіть собаки-сапери. Перші заняття вже принесли позитивні результати, саме тому  наразі активно використовуються елементи каністерапії  у роботі як з особовим складом, так і з постраждалими в результаті надзвичайних ситуацій.

Спеціально навчені собаки — терапевти допомагають значно полегшити стан хворих пацієнтів з неврологічними або психологічними порушеннями і відхиленнями.

В рамках проекту «Терапевтичні собаки для України» під патронатом Німецького товариства міжнародного співробітництва на Донеччині була організована та проведена сертифікація собаки, кінолога, та психолога відповідно до міжнародних стандартів каністерапії. Тренером виступала міжнародний експерт Krisztina Michac із Словаччини. Навчання тривало протягом вересня та жовтня 2018 року.

Собака-психолог Еллі – чотирилапий помічник рятувальників Донеччини Це — собача доброта в чистому вигляді, бажання бути поруч з людиною і всіляко демонструвати їй своє обожнювання, ласку і відданість.  Завдяки своїй відданості, дружелюбності, руху, дотику, погляду, запахом, кольором і дихання собаки лікують людей, покращуючи їх фізичний і емоційний стан, виводячи їх з важкої депресії і апатії, відволікаючи від похмурих думок і самотності. Регулярні заняття з особовим складом Головного управління ДСНС України у Донецькій області позитивно впливає на психологічний та емоційний стани рятувальників, зменшує вплив стресових факторів. Надалі планується активне залучення собаки-терапевта і для роботи із постраждалими в результаті надзвичайних ситуацій, пожеж та аварій.

ГУ ДСНС України у Донецькій області