Сюрпризи «Театральної легенди»

Впродовж трьох днів у  Краматорську в Палаці культури і техніки НКМЗ проходив XII Всеукраїнський фестиваль «Театральна легенда» ім. Михайла Силаєва. Це свято для режисерів, акторів, художників, музикантів… Це свято для костюмерів, освітлювачів, звукооператорів. І, звичайно, для глядачів. На їх суд і суд журі було представлено сім фестивальних робіт. Чи вдався на цей раз свято театру?


    Бам-Бук: «Бути чи не бути?»
«Замахнутися на Вільяма нашого Шекспіра» — сміливий вчинок. Скільки вже геніальних і не дуже вдалих постановок цього твору бачили підмостки всіх сцен світу, скільки талановитих і бездарних акторів вигукували: «Бути чи не бути?».    Але трупа краматорського народного театру «Бам-Бук» зробила спектакль з душею і не залишила глядачів байдужими. Класику не надто «гнуло» від нових віянь або екстравагантної режисерської інтерпретації. Але вельми оригінальні костюми і грим надали знайомому сценарію особливий шарм і чудово передали дух часу.
В цілому, постановку «Гамлета» можна вважати дуже успішною. Найкращим свідченням цього стали довго не припиняються оплески в залі, кілька дипломів за акторську роботу і Гран-прі фестивалю «Театральна легенда-2019».

    Історія однієї трапези
Народний театр «Маски»  (м.Дніпро) порадував глядачів виставою «У відкритому морі». Дивом переживши аварію корабля, три дами залишилися практично без провізії. Все, що у них є — це порожня скриня. І перед ніжними створіннями постає питання, як вижити. Недовго думаючи, вони вирішують кого-небудь з’їсти. Але жертва повинна бути обрана на основі принципів демократії. І ось вже на плоту… вибори, в ході яких використовуються усілякі підкупи, обіцянки «реберець і гомілки» партнерам по коаліції, заклики до совісті і шляхетності.
«Маски» яскраво показали модель людства в мініатюрі, той самий світ, в якому ми живемо, тільки обмежений в просторі. Чи варто говорити, що гра актрис була по достоїнству оцінена журі?

    На алеї долі
Двоє не йшли зі сцени ні на хвилину протягом більш, ніж півтори години. Із декорацій — лише паркова лава, ліхтар і єдина цегла. Але це не завадило акторам краматорського театру «Вікно» передати складні перипетії людських почуттів.
Хороша п’єса, винахідлива професійна режисура, акторська майстерність … А ще лірична музика шістдесятих років минулого століття обволікали глядачів ностальгією про минулі часи.

Гра в радість
Як давно ви раділи тому, що прокинулися вранці, що можете піти на вулицю і бачити дерева, сонце, дощ?  Як часто в щоденній суєті і турботах ми забуваємо про найголовніше – цінувати тому, що маємо?
Зворушливу історію про дівчинку-сироту, яка змінила життя цілого містечка, навчивши жителів правилам простої гри «в радість» показала трупа з Полтави з цікавою назвою «Ну, и дітки!». І глядачі, і журі були в захваті від гри юних акторів. У Полтаву поїхали дипломи та подарунки.

Завіса, і до зустрічі!
Чи варто переповідати всі вистави? Звичайно ж ні! Їх варто дивитися! Три дні фестивалю пролетіли, як одна мить, залишивши масу емоцій, вражень і спогадів. Роботи учасників «Театральній легенди-2019» при всій своїй різноманітності були зроблені з відповідальністю перед собою, глядачами і навколишнім світом.

Віра ІЛЬЇНА