Ситуація навколо «Славкурорту»: в Донецькій ОДА пообіцяли вирішити питання щодо відключень електрики

Близько сотні протестувальників, серед яких люди з особливими потребами, 12 серпня на три години перекрили рух автомобілів на трасі «Київ-Харків-Довжанський» під Слов’янськом. До перекриття траси міжнародного значення учасники акції вдалися, за їх словами, щоб привернути увагу до мікрорайону «Славкурорт» через перманентні відключення їх домогосподарств від електроенергії.

Впродовж трьох років мешканцям мікрорайону «Славкурорт» періодично вимикають світло. На території Слов’янського курорту були викопані майже всі підземні комунікації, а сама оздоровниця опинилася під загрозою закриття. Вкладати бюджетні гроші в розвиток курорту органи влади не мають права, оскільки до 2023 року він перебуває в оренді.

«Наша мета — достукатися до влади. Ми звертались до Жебрівського, коли він у 2015 — 2018 роках очолював Донецьку ОДА, до всіх глав області, але жодного засідання або «круглого столу» з нашого питання не було, — розповіла Надія Паламарчук, голова громадського об’єднання «Донецька обласна організація інвалідів».
– П’ятнадцять років ми відстоюємо цю унікальну для регіону оздоровницю. Ми вимагаємо повернути «Славкурорт» у державну або обласну власність та зробити його доступним для оздоровлення людей з інвалідністю на візках».

У прес-службі Донецької облдержадміністрації поінформували, що проблемна ситуація навколо «Славкурорту» склалася внаслідок наявності заборгованості за спожиту електроенергію ПАТ «Укрпрофоздоровниця» перед  АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» та фізичним недопуском працівників ДТЕК на відповідні об’єкти з метою відключення електроенергії санаторіям ПАТ «Укрпрофоздоровниця».

Цього ж дня заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін зустрівся з активістами та мешканцями мікрорайону «Славкурорт», які проводили акцію протесту.

Заступник голови облдержадміністрації наголосив на тому, що на першому плані зараз постає питання допомоги людям, які залишилися без електропостачання.

«Славкурорт» є перлиною Донеччини, де відпочивають, покращують здоров’я мешканці Донецької області, зокрема особи з інвалідністю, – підкреслив Вадим Філашкін. — Питання боргів за електропостачання потребує негайного вирішення, як і питання всіх інших боргів, що стосуються цього рекреаційного закладу. Обласна держадміністрація наразі спрямовує всі сили на допомогу постраждалим від нестачі електропостачання. Розв’язати цю ситуацію намагаємося якомога швидше. Робимо все в рамках правового поля й таким чином, аби не завдати шкоди мешканцям області. Питання передачі Славкурорту в державну власність потребує вирішення на рівні українського уряду та за участі самого власника підприємства».