«СхідFest»: у Маріуполі пропонують поринути у світ азіатської культури

У Маріуполі Будинок культури «Молодіжний» на день стане маленькою країною. На відвідувачів чекатиме Азія з її стародавніми традиціями, китайською зброєю, чайною церемонією й ієрогліфами. 

12 травня на фестивалі «СхідFest» городяни зможуть порахувати по-японськи та пройтись по цвяхах. Родзинкою свята азіатської культури стануть спортсмени з айкідо, ушу, джіу-джитсу, жіночій самообороні, а також дитяче сумо в міні — бамперболах. Також на відвідувачів очікують східні наряди, косплей, сценки аніме, японські, китайські, арабські та індійські танці, спортивні виступи та фотозони.

Організаторами програми виступили БК «Молодіжний» та Клуб любителів японської культури. Проведення заходу профінансовано на суму 30 тисяч гривень із коштів гранту за програмою «Громадський бюджет».

«Фестиваль розрахований на людей будь-якого віку. До заходу залучено талановиту молодь і відомих маріупольських спортсменів. Студентам і школярам цей фестиваль дозволить проявити свої здібності та знайти себе. Крім танців і майстер-класів, ми запланували чайну церемонію, працюватиме куточок робототехніки та 3Д-малювання», — розповіла організатор фестивалю Ілона Архангельська.

За її словами, за грантові кошти придбано: міні-бамперболи, декоративну китайську ширму, тематичну сувенірну продукцію та поліграфію. Місцеві жителі спробують себе в мистецтві техніки орігамі, робототехніці, малюванні аніме та тушшю в японській техніці, рахуванні по-японськи і рукоділлі канзаші. Крім того, охочі також дізнаються, що таке в’єтнамська оздоровча гімнастика, масаж та голковколювання, розтягування, ходіння по цвяхах, спробують азіатську вегетаріанську кухню і чайну церемонію.

Діана МАЛІК