«Схід — Експо 2018»: справжній погляд на Донеччину

У Львові на стадіоні «Арена Львів» у рамках ХVIII Міжнародного економічного форуму відбулась виставка «Схід- Експо 2018». Захід проходив під егідою ПРООН за фінансової підтримки Посольства США в Україні, урядів Японії та Польщі. Партнерами проекту виступили Львівська обласна рада, Львівська обласна торгово-промислова палата, а також Львівська, Донецька та Луганська обласні державні адміністрації.

Близько 70 представників малого та середнього бізнесу з Донецької та Луганської областей приїхали до Львова, щоб продемонструвати свої досягнення в бізнесі, знайти нових партнерів та інвесторів з різних регіонів України, Польщі та інших країн ЄС.

Упродовж  двох днів, що тривала виставка «Схід- Експо 2018», підприємці мали змогу відвідати панельні дискусії, презентації й тематичні секції, присвячені економічним та інвестиційним перспективам Львівської, Донецької та Луганської областей.

В експозиційній залі можна було побачити зразки різної продукції: від продуктів харчування, домашнього текстилю, іграшок до виробів з металу, обладнання для 3D Принтинг, безпілотників і вітрових установок.

Під час офіційної церемонії відкриття виставки координатор системи ООН в Україні, координатор з гуманітарних питань, постійний представник ПРООН в Україні Оснат Лубрані зосередив увагу на значущості заходу й наголосив, що, попри складнощі ситуації на Донеччині, підприємці Донбасу успішно демонструють свої здобутки у бізнесі.

Про прагнення підприємців Донецької та Луганської областей розвиватися й піднімати економіку регіону говорили також інші учасники заходу — урядовці, представники Польщі, США та інших країн, а також голови Львівської, Донецької та Луганської облдержадміністрацій.

«Ця виставка – це спільна наша душа й підтвердження того, що Україна – миролюбива. Це підтвердження того, що ми сьогодні формуємо центр відповідальності, перспектив і розвитку. Хочу, щоб сьогодні представники бізнесу сформували ту базу контактів єдності, яка формуватиме реальну конкурентоспроможність, виходи на нові ринки. Нас єднають цінності, наша історія і наша спільна перемога», – прокоментував подію перший віце-прем’єр-міністр України, міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

«Ми сподіваємося, що виставка відкриє реальний погляд на Донеччину, — зазначив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць. — Економічне співробітництво є запорукою розвитку регіонів, тому хочеться вірити, що взаємодія Сходу і Заходу принесе позитивні результати для ефективного розвитку малого і середнього бізнесу.Саме так ми підтверджуємо, що Схід і Захід разом, ми – єдині, а вагома частина цього «разом» – це ефективне економічне співробітництво регіонів. Сьогодні підприємці Донеччини презентують велику кількість товарів і послуг, яких вони вже навчилися та вміють надавати, починаючи від кераміки, екопродуктів, промислових виробів, IT технологій та 3Д принтерів. Ми дуже сподіваємось, що ця виставка «Схід — Експо» відкриє гостям справжній погляд на Донеччину, на відміну від того, що є у когось. Сьогодні це регіон, який стрімко розвивається, де процвітає малий та середній бізнес, гарантуючи можливості для ефективної взаємодії. І впевнений, що ефективні взаємовідносини наших регіонів є запорукою ефективного економічного розвитку України».

Нагадаємо, у 2017 році виставка «Схід-Експо 2018» пройшла у трьох містах України: Краматорську, Сіверодонецьку та Київі. 156 місцевих виробників представили свою продукцію. За підсумками заходу 70% учасників знайшли нових ділових партнерів.

Діана МАЛІК