Шахівська ОТГ демонструє ґрунтовний підхід до планування

Шахівська ОТГ вже третій рік виконує свій бюджет після об’єднання, і тому вміє підходити до планування та виконання виважено. У чому секрет успіху громади? Про це розповідає радник з питань місцевих фінансів Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування Сергій Івахнін.

— Шахівська громада  стала першою сільською ОТГ у Донецької області, вибори до якої відбулись восени 2015 року, — зазначає Сергій Івахнін. — Якщо проаналізував очікуване виконання бюджету Шахівської ОТГ за 2018 рік і прогноз трансфертів на 2019 рік, то планові показники по власних доходах і зборах залишаються впродовж року без змін і складають 39,5 млн.грн. У громаді проведені заходи зі встановлення виважених ставок місцевих податків та зборів. З урахуванням цього очікується  отримати майже на 2 млн грн. більше, ніж заплановано, тобто 105% до планових призначень. Таким чином, у бюджеті громади буде можливість накопичити ресурс, який буде спрямований на розвиток території.

У проекті  державного бюджету на 2019 рік  з Шахівської ОТГ передбачена  реверсна дотація у сумі 643,7 тис.грн., що на 79,7 тис.грн більше,  ніж у 2018 році. Це вилучення   буде спрямовуватись на вирівнювання спроможності інших бюджетів.

В 2019 році освітня субвенція складе майже 6 млн грн, що на 770,6 тис. грн більше, ніж у 2018 році. Надходження медичної субвенції в наступному році очікується у розмірі 2 млн грн.