Сезон «полювання» на сміття

До кінця року в маріупольських дворах встановлять 950 нових контейнерів для сміття.

Закупівля контейнерів є частиною пілотного проекту, в рамках якого заплановано провести заміну всіх сміттєвих баків в Маріуполі. Загалом у рамках цієї програми необхідно придбати близько трьох тисяч контейнерів.

За словами начальника комунального підприємства «Комунальник» Володимира Антоненка, нові пластикові контейнери для Маріуполя виготовляються в Польщі за італійською технологією. В першу чергу нові баки будуть встановлені біля сміттєкамер багатоповерхових будинків. Отже, на думку керівника підприємства, таким чином можна вирішити проблему антисанітарії в житлових будинках, яка виникає через накопичення сміття.

«Перш ніж оголошувати тендер на закупівлю, ми презентували цей проект мешканцям будинків, де є сміттєкамери. І тільки після того, як вони підтримали його, було розпочато закупівлю. Наша мета — надати жителям альтернативу: користуватися сміттєпроводом або контейнерами. І саме жителі міста будуть вирішувати, закривати сміттєкамери чи ні», — підкреслив Володимир Антоненко.

Також комунальним підприємством було переобладнано контейнерні майданчики. Як зазначив начальник КП «Комунальник», заміна буде відбуватися планомірно, залежно від зносу металевих контейнерів. У найближчих планах підприємства також — оновлення транспорту.

«Цього місяця очікуємо першу поставку чотирьох нових автомобілів, а до кінця жовтня отримаємо ще шість одиниць більшої місткості. Тендерні процедури вже проведено, і відповідні договори укладені. Нами вже придбано один навантажувач, і ще один плануємо отримати наприкінці місяця», — повідомив Володимир Антоненко.