Російсько-окупаційні війська порушують режим припинення вогню – Сергій Наєв

Генерал-лейтенант Сергій Наєв наполягає на негайному інформуванні світової спільноти про факти обстрілів окупантами мирних населених пунктів України. Про це він заявив у Краматорську під час зустрічі з делегацією Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні.

Командувач Об’єднаних сил ознайомив членів делегації СММ ОБСЄ на чолі з заступником Голови Місії паном Марком Етерінгтоном із результатами аналізу порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації. Під час зустрічі були названі основні чинники, що призвели до ситуації, наведені факти прихованого мінування ділянок місцевості, що несуть загрозу для мирного населення на тимчасово окупованій території. Також Командувач ОС навів численні випадки обстрілів та перешкоджань в роботі безпілотних літальних апаратів СММ ОБСЄ з боку російських окупаційних військ.

Генерал-лейтенант Сергій Наєв повідомив, що з моменту їх минулої зустрічі з паном Марком Етерінгтоном 21 лютого поточного року представники СММ ОБСЄ зафіксували 498 випадків порушень режиму припинення вогню з боку збройних формувань Російської Федерації.

Командувач Об’єднаних сил звернув увагу делегації на 204 встановлені факти перешкоджання в роботі Спеціальній моніторинговій місії ОБСЄ з боку збройних формувань Російської Федерації, які обліковані з 21 лютого до цього часу.

Сергій Наєв навів беззаперечні докази того, що недопуски та затримки допуску СММ ОБСЄ з боку окупантів носять систематичний характер. Такі факти свідчать про навмисне приховування російськими кураторами перегрупувань підрозділів та переміщення важких озброєнь збройних формувань Російської Федерації у порушення Мінських домовленостей.

Під час зустрічі українською стороною були наведені численні факти застосування противником безпілотних літальних апаратів типу «Орлан-10», маршрути польотів яких періодично співпадають (ідуть поруч) із спостережними польотами БПЛА ОБСЄ дальнього радіусу Camcopter S-100.

На завершення зустрічі Командувач Об’єднаних сил ще раз наголосив на необхідності негайного інформування світової спільноти, у щоденних звітах СММ ОБСЄ, про факти обстрілів збройними формуваннями Російської Федерації населених пунктів на підконтрольній уряду України території.

Рухаємось далі!

Разом переможемо!

Слава Україні!

За інформацією прес-центру Об’єднаних сил