Рада церков закликала російських бойовиків скласти зброю

Всеукраїнська рада церков звернулася із закликом скласти зброю до бойовиків, які прийшли на українську землю зі злочинними намірами. Також перші особи українських церков адресували своє слово
до постраждалих від війни та до міжнародної спільноти.У тексті документа, який було прийнято за підсумками зустрічі релігійних провідників у Краматорську, зо-крема йдеться:
«Усіх причетних до розпалювання військового конфлікту на Сході України закликаємо до пошуку порозуміння та прагнення до миру, припинення штучного загострення ворожнечі через поширення неправдивої пропаганди та інформаційних маніпуляцій. Закликаємо до складання зброї тих, хто взяв її до рук незаконно, і тих, хто прийшов на українську землю зі злочинними та загарбницькими намірами».
Усіх, хто страждає від війни, перші особи українських церков просять довіряти їм та приймати допомогу, яка надається від імені релігійних громад, котрі підтримують суверенітет і територіальну цілісність України.
«Ми звертаємось до людей, які проживають у зоні бойових дій і до яких ми приїхали, до людей, які страждають від війни, до людей, які опинилися на окупованих територіях та в «сірій зоні», до людей, які пережили окупацію й визволення, та відчуваємо своїм обов’язком сказати вам і запевнити, що ми є ті, хто хоче всім вам послужити, щоб ви почували себе гідними громадянами та були огорнуті увагою й допомогою. Ми щиросердно готові вам послужити задля вилікування ран, нанесених цією війною», — наголошують релігійні провідники.
Окрім того, у зверненні є слова на адресу міжнародного співтовариства, до якого знову лунає заклик «зробити все можливе для збереження територіальної цілісності, суверенітету й недоторканості кордонів України, включаючи український Крим і Донбас».
Завершується звернення наступними словами:
«Перебуваючи в Краматорську, ми пам’ятаємо, що це українське місто, як і Слов’янськ з околицями, є територіями нашої Вітчизни, які були окуповані та стали визволені. Вони є перед-вісниками перемоги миру над війною, правди над неправдою та добра над злом.
Просимо у Всемогутнього Бога миру для всього Українського народу!».