«Птахи Марії» прилетіли до Краматорська

18-го травня у Краматорську пройшов п’ятий фестиваль аматорського мистецтва ім. художниці Марії Приймаченко. Біля Центральної міської бібліотеки зібралися художники, майстри декоративно-прикладного мистецтва з усіх куточків Донеччини та містяни.

Крім відмінного настрою, концерту, майстер-класів та ярмарку, кожен раз фестиваль дарує місту нові подарунки. Ось і цього разу напередодні фестивалю у місті відбулося урочисте відкриття композиції «Птахи Марії», яку створив відомий краматорський скульптор В’ячеслав Гутиря.

Поруч із «птахами» оселилися казкові звірі, яких виготовив Сергій Лаушкин. Роботи виконані з бетону, а оформлені кольоровою мозаїкою.

На відкриття скульптурної композиції завітали почесні гості: внук Марії Примаченко — Петро Примаченко і правнучка Марія. Також в музеї Краматорська відкрилася виставка «Три покоління», на якій представлені роботи художниці, її онуків і сина.

Цього року біля Центральної міської бібліотеки Краматорська з’явилася ще одна скульптура, яку виготовив майстер Міклош Штець з Івано-Франківську.

Минулого року Міклош Штець з іншими художниками розмалював паркан на вулиці Марії Примаченко міфічними персонажами, добрими звірами й дивовижними квітами. І ось за кілька днів до п’ятого фестивалю організаторам прийшов лист з підтвердженням того, що паркан потрапив в книгу рекордів України, як найдовший розмальований паркан України — на 400 метрів написано 100 картин!

Традиційно працював ярмарок, де десятки майстрів народної творчості та художники презентували свої роботи. Гості приїхали із Петриківки, Запоріжжя, Слов’янська, Дружківки, Дніпра та інших міст України.

Цілий десант відомих українських артистів привезла з Києва заслужена артистка України Анжеліка Рудницька. Порадували глядачів своїми талантами оперна співачка Марія Кононова, Ірина (оперна співачка) та Тарас (рок-музикант і співак) Житинські, співак і музикант, екс-учасник групи «DZIDZIO» Лесик Сам.

Віра ІЛЬЇНА