Проекти змін адміністративно-територіального устрою чекають на затвердження – Донецький ЦРМС

До складу Бахмутського району тепер відноситься селище Гладосово, яке раніше було підпорядковане Горлівки. Межі Бахмутського району були змінені постановою Верховної Ради про зміни адміністративно-територіального устрою Донецької області.

Відтепер територія Бахмутського району збільшена майже на 72 га земель за рахунок передачі до його складу території селища Гладосове. Селище буде підпорядковане Новолуганській сільській раді Бахмутського району.

Зміни адміністративно-територіального устрою в Донецькій області  дозволили б прискорити створення об’єднаних територіальних громад, стверджують фахівці Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

За словами Максима Ткача, радника з питань децентралізації,   вже три проекти постанов з питань врегулювання адміністративно-територіального устрою Донецької області чекають на затвердження у Верховній Раді. Один з них – про виключення зі складу Бахмутської міської ради території Красної гори, яка знаходиться всередині Соледарської ОТГ. Це дозволить впорядкувати адміністративно-територіальний устрій уже створеної громади. Ще два проекти стосуються виведенню з підпорядкування Добропілля міста Білозерське та селища Новодонецьке. Білозерьске має увійти до складу Добропільського району, а Новодонецьке – до складу Олександрівського району.

«Білозерська та Новодонецька ОТГ уже створені юридично та чекають від Центрвиборчкому  рішення про оголошення перших виборів. А це неможливо зробити, поки не будуть урегульовані питання адміністративно-територіального устрою. Процес затягнувся, бо ці громади пройшли процедуру об’єднання ще в 2017 році, з тих пір чекають на оголошення перших виборів. Без цього громади не можуть скористатись усіма перевагами децентралізації», — коментує Максим Ткач.

Потребують змін адміністративно-територіального устрою також Святогірськ, який підпорядкований Слов’янську, але створюватиме Святогірську громаду; селище  Комишівка, яке знаходиться у підпорядкуванні  Селидівської міської ради, а територіально розташоване під Новогродівкою, з якою і утворюватиме об’єднану громаду.

«Сподіваємось, що прийняття Верховною Радою  постанови про зміни адміністративно-територіального устрою Бахмутського району, розблокує подальшу роботу з ухвалення необхідних рішень, які дозволять прискорити децентралізацію в Донецькій області», — зазначає експерт.

Публікується за інформацією Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування