Про загрозу відключення фільтрувальних і насосних станцій від електропостачання

Комунальне підприємство «Компанія «Вода Донбасу» повідомило про загрозу відключення електропостачання найважливіших об’єктів водопостачання Донецького регіону.

«Критична ситуація з постачанням електроенергії склалася через відмову енергопостачальних підприємств в укладанні договорів з КП «Компанія «Вода Донбасу» через наявну заборгованість в розмірі 1 мільярда гривень. Відсутність механізму з відшкодування витрат на електроенергію з перекидання води в маловодні регіони, збиткові тарифи на територіях, непідконтрольних українські державній владі, низький рівень оплати населенням та підприємствами спожитих послуг водопостачання і водовідведення, — основні причини вкрай важкого фінансового становища підприємства. Вихід з ситуації, що склалася, повинен бути знайдено найближчим часом. Не можна допустити припинення подачі води — основною складовою життєзабезпечення населених пунктів. Це загрожує важкими економічними й соціальними наслідками», — йдеться в офіційному повідомленні на сайті КП «Компанія «Вода Донбасу».

Під загрозою відключення опинилися фільтрувальні та насосні станції каналу Сіверський Донець — Донбас — єдиного джерела водопостачання регіону. Без води можуть залишитися 3 млн 265 тисяч населення.

Нагадаємо, 13 березня голова Донецької військово-цивільної обласної адміністрації Олександр Куць на зустрічі зі спільною делегацією ЮНІСЕФ, GIZ, KfW та Посольства Федеративної Республіки Німеччина наголосив, що в Україні докладають зусиль, щоби зберегти компанію КП «Вода Донбасу» та забезпечити водопостачанням Донецький регіон, всупереч намаганням окупаційної влади дестабілізувати роботу цієї компанії.

«Ми мусимо зберегти компанію КП «Вода Донбасу» та забезпечити водопостачанням Донецьку область, у тому числі й непідконтрольну Україні її частину», — наголосив очільник області.

Віра ІЛЬЇНА