Про електронний сервіс «Інтерактивна мапа сміттєзвалищ»

Міністерством екології та природних ресурсів України з вересня 2016 року запроваджено електронний сервіс ecomapa.gov.ua.

Метою проекту є проведення оперативної інвентаризації всіх наявних сміттєзвалищ в Україні як санкціонованих, так і стихійних, для нанесення інформації про них на інтерактивну мапу з геолокаційною прив’язкою.

Інтерактивна мапа сміттєзвалищ країни постійно оновлюється. Кожен може зайти на сторінку сервісу та перевірити, чи внесені на мапу дані про наявне в його місті чи селищі сміттєзвалище.

Після реєстрації на сервісі ecomapa.gov.ua можна залишити повідомлення про виявлене несанкціоноване сміттєзвалище, указавши його координати. Усі отримані звернення обробляються модераторами Мінприроди України й передаються органам державної влади та місцевого самоврядування для розгляду та вжиття заходів щодо їх ліквідації.

Департаментом екології та природних ресурсів Донецької облдержадміністрації забезпечено своєчасне реагування на електронні звернення громадян, отримані за допомогою електронного сервісу. Для перевірки зазначених у зверненнях фактів, вирішення питання та вжиття відповідних заходів реагування до міських рад та райдержадміністрацій за територіальною належністю оперативно надаються відповідні запити.

Станом на 13.12.2016 від мешканців Донецької області надійшло 8 звернень щодо виявлених несанкціонованих сміттєзвалищ. Усі звернення опрацьовані та розглянуті у визначений законодавством термін. Два сміттєзвалища повністю ліквідовані. Роботи щодо ліквідації інших шести будуть проведені найближчим часом. Департамент здійснює контроль за станом остаточного вирішення питання з ліквідації сміттєзвалищ.