Правоохоронці обговорили питання майбутньої деокупації ОРДЛО

«Сьогодні ми маємо змістовну основу для підготовки деокупації тимчасово окупованих районів Донеччини», — про це повідомив радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко під час робочої поїздки на Донеччину.

За інформацією відділу комунікації поліції Донецької області, Іван Варченко перевірив стан виконання плану з відновлення публічної безпеки та порядку в окремих районах Донецької та Луганської областей. Головні ж питання проведених ним робочих зустрічей стосувалися розробки державної інформаційної стратегії деокупації та пошук шляхів взаємодії з жителями тимчасово окупованої території.

Під час наради представники поліції Донеччини доповіли раднику глави МВС про заходи з підготовки до відновлення державного суверенітету у тимчасово окупованих районах.

Так, за спеціально розробленою навчальною програмою підготовлено майже 800 поліцейських, які будуть задіяні до відновлення державного суверенітету на території ОРДЛО. Комплексні тренування пройшли спільно з працівниками Нацгвардії, рятувальної та прикордонної служб. Правоохоронці вивчили міжнародні практики миротворчих місій. Також ретельно вивчається ситуація на тимчасово окупованій території, включаючи соціально-економічну складову, настрої людей, можливість повернення бізнесу.

«Розроблено розрахунок сил та засобів, які будуть нести службу на деокупованих територіях у перший рік після їх визволення, та їх необхідного забезпечення, включаючи екіпіровку, транспорт, техніку, зв’язок тощо. Так, у деокупованих районах планується створити 16 відділів та відділень поліції. Головним завданням поліцейських стане забезпечення безпеки громадян та публічного порядку», — наголосили у ГУ Нацполіції в Донецькій області.

Однією з головних тем стала протидія інформаційній агресії РФ та стратегія комунікації з громадянами, які тривалий час перебували під психологічним впливом окупантів. Поліцейські надали свої пропозиції щодо розробки державної інформаційної стратегії, в якій у межах своїх повноважень працюватимуть усі державні органи.

«Донецька область серйозно та глибоко відпрацьовує план з відновлення публічної безпеки та порядку в окремих районах Донецької та Луганської областей. Країна не стане успішною, якщо ми забудемо про наших громадян по той бік лінії розмежування. Сьогодні ми маємо змістовну основу для деокупації та реінтеграції жителів тимчасово окупованої території в український простір», — зазначив Іван Варченко.