Поспішай творити добро: Учасники акції «Чистий берег Дінця» дбають про довкілля

Вже третій рік поспіль працівники Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів організовують спільно з Національним природним парком «Святі Гори» екологічну толоку — очистку від сміття території парку вздовж лівого берегу Сіверського Дінця в межах Святогірська.

Цьогоріч фахівці-водники та їх однодумці з громадської організації «Сіверський Донець – відродження» вперше вирішили об’єднати екологічну акцію «Чистий берег Дінця» саме зі своїм професійним святом – Днем працівників водного господарства України.

Близько 70-ти пакетів з побутовим сміттям, якому явно не місце серед заповідної природи Святогір’я, зібрали на цей раз учасники акції. Скляні та пластикові пляшки, різномасті обгортки, одноразовий посуд – усе це залишки перебування на природі несвідомих відпочивальників, які чомусь забули прописну істину: «Чисто не там, де прибирають, а там – де не смітять!» А зважаючи на те, що подібне сміття у природних умовах розкладається дуже й дуже довго, шкода довкіллю від кожного з цих залишків була б чималенька. В організаторів акції є навіть задум започаткувати однойменний волонтерський громадський рух за чистоту берегів Сіверського Дінця – основної водної артерії Сходу України.

Одночасно з цим до Міжнародного дня захисту дітей для юних шанувальників природи керівництвом НПП «Святі Гори» було організовано конкурс дитячого малюнка на асфальті «Я малюю рідний край». Вихованці пришкільних таборів Святогірська мали символічно передати своє уявлення про батьківщину і потім пояснити журі, що саме й чому вони зобразили. Дітлахи з ентузіазмом малювали крейдою не лише дерева й квіти, сонечко в мирному небі й безтурботних тварин, а й намагалися вкласти в малюнок свою любов до природи та України. Винагородою за старання стали дипломи від Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів, яскраві інформаційні матеріали від Національного природного парку «Святі Гори» та солодощі кожній дитині від громадської організації «Сіверський Донець – відродження».

Турбота про збереження водних ресурсів України як прояв любові до рідного краю були провідною темою і святкової програми на честь професійного свята працівників водного господарства. Розділити врочисті хвилини з колективом Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів завітали почесні гості – представники Державного агентства водних ресурсів України, департаменту екології та природних ресурсів і департаменту агропромислового комплексу та розвитку сільських територій Донецької облдержадміністрації, Слов’янської райдержадміністрації та Національного природного парку «Святі Гори».

Гостям з Києва показали мальовничі краєвиди Святих гір та Святогірської лаври, провели їх заповідною стежкою «Дубовий гай», ознайомили з роботою автоматизованого посту контролю якості поверхневих вод на річці Сіверський Донець, нещодавно встановленого на Райгородській греблі в рамках впровадження Донецькою облдержадміністрацією комплексної програми моніторингу довкілля.

Чимало теплих слів на адресу винуватців свята звучали в цей день з імпровізованої сцени на лоні природи Національного природного парку «Святі Гори». За значний особистий внесок у розвиток водогосподарсько-меліоративного комплексу України, у справу відродження водних ресурсів, сумлінну працю та високий професіоналізм працівникам басейнового управління були вручені високі нагороди, серед яких Подяка Прем’єр-міністра України, Почесна грамота Донецької облдержадміністрації, фахові нагороди від Держводагентства України, Сіверсько-Донецького БУВР, а також Подяки НПП «Святі Гори». Піднесений настрій учасникам заходу забезпечили музичні подарунки від вокальних колективів «Орфей», «Open Art» і «Соната» Центру дитячої та юнацької творчості Слов’янська.

Та професійне свято – не лише гарний привід підбити підсумки роботи за попередній період і відзначити успіхи та досягнення, а й окреслити плани на майбутнє. У найближчій перспективі: подальша реалізація басейнового принципу управління водними ресурсами за європейськими стандартами, щоденна турбота про збереження річок і водойм регіону та ціла низка екологічних громадських заходів до Дня Сіверського Дінця – 2018, що запланований на 21-22 вересня. Уже четвертий рік поспіль День Сіверського Дінця проходитиме за підтримки Донецької обласної державної адміністрації. Це й науково-практична конференція, і ХІІ дитячо-юнацький творчий конкурс «Сіверський Донець – очима молоді», і Другий відкритий регіональний ЕКОfest «Сіверський Донець – ріка натхнення та любові» для всіх, хто шанує і любить нашу річку.

А поетичним слоганом зусиль колективу Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та їх однодумців з числа влади і громадськості можна вважати поетичні рядки переможниці ХІ творчого конкурсу «Сіверський Донець – очима молоді» Рими Багнюк:

Вода Дінцева – скарб мого народу!

І треба нам так берегти природу,

Щоб залишилася жива вода чистенька

Й пишалась нами Україна-ненька!

Юлія КИРКАЧ, Сіверсько-Донецьке БУВР

 

Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований «Благодійним фондом Олександра Шевченка» та Українським журналістським фондом».