Поспішай творити добро: Свято милосердя та чуйності

Фестиваль творчості осіб з особливими потребами «Зорі надії» пройшов у будинку культури ПАТ «ШУ «Покровське» в рамках обласного конкурсу проектів програм, розроблених громадськими організаціями відносно дітей, молоді, жінок і сім’ї.

Захід відбувся за підтримки департаменту   сім’ї, молоді і спорту Донецької облдержадміністрації, громадської організації «Джерело добробуту» Покровського району, Покровської райдержадміністрації та районної ради. Головна мета проведення фестивалю, визначена організаторами, полягала в адаптації осіб з інвалідністю в сучасних умовах, їхня повноцінна інтеграція в суспільне та культурне життя.

Якщо в перший раз  фестиваль проводився в масштабах Покровського району, то тепер він уже набув всеукраїнського формату.  До участі у проекті долучилися представники  Львівської, Одеської, Вінницької, Дніпропетровської, Луганської та Донецької областей. Учасники з особливими потребами продемонстрували свої творчі надбання в музиці, співі, танцях і поезії. Родзинкою заходу стали танцювальні номери феєричного ансамблю  «Сонячні промінчики» з Одеси, який посідає провідну позицію в Україні серед  дітей із особливими потребами. Також на сцені виступила відома танцівниця на візку, переселенка з Донецька Наталія Чехонацька – золотий чемпіон міжнародного фестивалю з бальних танців у Бельгії та Німеччині, володар нагород Всеукраїнського чемпіонату бальних танців на візках. Одним із найбільш очікуваних був виступ Ксенії Литвин із Новопавлівки Покровського району,  виступ якої до сліз зворушив увесь зал. Взагалі кожний виступ учасників дарував глядачам максимальний заряд емоцій і приємних вражень, знайшов палкий відгук у серці кожної людини.

У форматі фестивалю також пройшла виставка творчості людей із особливими потребами, на якій були представлені роботи в жанрах живопису, декоративно-ужиткового мистецтва, ляльки-мотанки, квіти й вишивка бісером, різьба по дереву, картини з природного матеріалу, в’язані та вишиті вироби.

Кожний учасник фестивалю та виставки отримав диплом, подарунки, солодощі та квіти. Кращі виконавці отримали грошову винагороду, а ГО «Покровська організація осіб з інвалідністю» — сертифікати на 4 тисячі гривень.

Тетяна СОЛОД

Конкурс журналістських матеріалів «Поспішай творити добро» ініційований «Благодійним фондом Олександра Шевченка» та Українським журналістським фондом