Понад 27 мільйонів гривень надійшло від платників податку на нерухоме майно

З початку року місцеві бюджети Донеччини отримали 27,7 млн. грн. від платників податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.  За  повідомленням Головного управління Державної фіскальної служби у  Донецькій області, ця сума перевищує минулорічні показники на 113%, або майже на 15 млн. гривень.

Основну частку надходжень складає сплата податку від власників майна – юридичних осіб. В області  зареєстровано 1912 юридичних осіб, які є власниками більше 9 тисяч об’єктів нерухомості. Задекларована ними сума податку складає 38,9 млн. грн., що на 16,2 млн. грн. більше у порівнянні з показниками 2015 року. За дев’ять місяців поточного року юридичні особи сплатили майже 24 млн. гривень.

Нагадуємо, що платники – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року. До 20 лютого цього ж року ними подається до відповідних державних податкових інспекцій декларація з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Фізичні особи – власники об’єктів житлової та нежитлової нерухомості перерахували до місцевих бюджетів регіону 3,7 млн. грн., що перевищує минулорічні надходження у 4 рази або на 3 млн. гривень.

Значне зростання у поточному році задекларованих та сплачених сум податку зумовлене великою мірою результатами спільної роботи органів ДФС та органів місцевого самоврядування області з визначення та встановлення обґрунтованих ставок податку.

Органами ДФС області вручено платникам податку податкові повідомлення-рішення із нарахованими до сплати сумами податку на нерухоме майно. У разі незгоди з сумою податку, визначеною у податковому повідомленні-рішенні, громадяни мають право звернутися до податкового органу за місцем реєстрації та провести звірку даних. Однак зробити це необхідно протягом 60 днів від дня отримання такого податкового повідомлення-рішення. По завершенні ж цього терміну за несплачений податок нараховуватиметься пеня.