Поки в Україні не запрацює принцип незворотності покарання за корупційні злочини, їх менше не стане – Олександра Дрік

Одним із постулатів кримінального права будь-якої цивілізованої країни є незворотність покарання. Тобто, жоден злочинець не має уникнути справедливого покарання. Про це йшлося під час прес-брифінгу на тему «Як забезпечити незворотність покарання», який відбувся у Краматорську в Антикризовому медіацентрі.

Відома громадська активістка, антикорупційна експертка Олександра Дрік розповіла про стан боротьби з корупцією в Україні, про долю люстраційного закону та шляхи перезавантаження антикорупційних органів.

«П’ять років ми бачили лише імітацію боротьби з корупцією. Українці так і не побачили вироків у справах топ-корупціонерів. Були гучні затримання, але ніякої відповідальності – ані кримінальної, ані будь-якої іншої. Також не був покараний ніхто з високопосадовців часів Януковича», – зазначила Олександра Дрік.

За її словами, під натиском міжнародних організацій та українських активістів в Україні було створено низку антикорупційних органів, але не було забезпечено їхнє незалежне та неупереджене функціонування.

«Потрібні рішучі дії для посилення боротьби з корупцією, відпрацювання механізмів персональної відповідальності чиновників усіх рівнів», — наголосила Олександра Дрік.

Віра Ільїна