Підписано угоду про доступ до безкоштовної медичної допомоги

Угоду про доступ до безкоштовної медичної допомоги потерпілим від конфлікту підписали Донецька облдержадміністрація й міжнародна організація «Лікарі без кордонів».
«Медична гуманітарна організація Médecins Sans Frontières (MSF) /« Лікарі без кордонів » підписала угоду з Донецькою обласною державною адміністрацією, чим засвідчила спільні зобов’язання щодо поліпшення доступу до безкоштовних ліків і психологічної підтримки для людей, які постраждали від конфлікту на Сході України», — йдеться в офіційному повідомленні.
Підписи під меморандумом про співпрацю поставили перший заступник голови Донецької обласної державної адміністрації Євген Вілінський і глава місії MSF Марк Волш . Згідно з документом, обидві сторони працюватимуть над зниженням рівня смертності та захворюваності серед безпосередньо постраждалих від конфлікту населення і внутрішньо переміщених осіб.
Нагадаємо, з травня 2015 в населених пунктах поблизу лінії розмежування працюють мобільні клініки MSF, що складаються з лікаря, медичної сестри і психолога. Команди надають безоплатну первинну медичну допомогу, ліки, проводять консультації та заняття з психологічної грамотності. Люди, що проживають поблизу лінії розмежування, не можуть отримати доступ до медичної допомоги через брак поставок, а також негативний впливу конфлікту на фінансове становище людей.
Більшість пацієнтів, яким надають підтримку мобільні клініки MSF — це жінки старше 50 років, які страждають від хронічних захворювань, таких як: серцево-судинні, гіпертонія і діабет, а також гострий стрес.
«Угода, строком на два роки, підтверджує факт того, що незалежна неурядова організація продовжує бути відданою ідеї надавати якісну медичну допомогу населенню, а також продовжує навчати медичних фахівців державного сектора. Метою такого навчання є забезпечення лікування на основі міжнародних стандартів охорони здоров’я. У рамках угоди передбачається обмін досвідом роботи в умовах кризових ситуацій між українськими та іноземними колегами», — повідомили в міжнародній організації «Лікарі без кордонів».
MSF також буде продовжувати видавати питну воду на контрольно-пропускному пункті в Новотроїцькому, ліки й медичні матеріали для першої допомоги на контрольно-пропускному пункті в харчовиків. Крім того, у залежності від потреб, організація продовжить постачати ліки й надавати підтримку в разі надзвичайних ситуацій місцевим медичним закладам.
Організація вже проводила для медичного персоналу в регіоні тренінги за планом дій при масовому надходженні постраждалих і з поліпшення надання допомоги при травмах у лікарнях у районах Маріуполя, Волновахи й Мар’їнки Донецької області. MSF продовжить підвищувати обізнаність про психологічні наслідки конфлікту для населення та тренувати працівників соціальних служб надавати допомогу при психологічних труднощах.
Згідно з угодою, Донецька обласна державна адміністрація бере на себе зобов’язання сприяти поліпшенню доступу до якісної медичної допомоги в районах, близьких до лінії розмежування, і допомагати MSF у зберіганні, розподілі ліків, медичного та лабораторного обладнання.
Сторони будуть здійснювати моніторинг здатності обласної державної адміністрації продовжити надалі роботу MSF — надавати медичну допомогу і збільшувати доступ до неї в зоні конфлікту.
Médecins Sans Frontières (MSF) / «Лікарі без кордонів» — міжнародна незалежна медична гуманітарна організація, що надає допомогу в надзвичайних ситуаціях людям, постраждалим від збройних конфліктів, епідемій, стихійних лих або виключеним із системи охорони здоров’я. Організація працює в більш ніж 70 країнах, дотримуючись принципів нейтральності, незалежності та неупередженості. Це означає, що MSF не підтримує жодну зі сторін у будь-якому конфлікті, є незалежною від будь-якого політичного, військового або корпоративного впливу й надає медичну допомогу людям відповідно до їх потреб, незалежно від статі, раси, релігії або політичних переконань.

Зараз MSF надає первинну медичну допомогу та психологічну підтримку в 28 локаціях у південній частині Донецької області. З них три локації відвідують тільки психологи MSF для надання додаткової психологічної підтримки, а також одну локацію відвідують тільки медики для надання медичної допомоги.
Олена ФІРСОВА