Під єдиним прапором ми — сила!

Щороку 22 січня всі українці відзначають День Соборності та Свободи України. У місті Бахмут, як і в багатьох інших містах нашої області, відбулась велелюдна обласна акція «Соборна і єдина!».
На акцію зібралися представники Донецької обласної державної адміністрації, Бахмутської міської ради, учнівська та студентська молодь, військовослужбовці, представники установ, громадських організацій, жителі та гості міста.
Більш ніж 1000 учасників акції, серед яких переважала молодь, вишикувались вздовж набережної річки Бахмутки та створили із державних прапорів символічний ланцюг єднання, який простягнувся більш ніж на 800 метрів, продемонструвавши своє бажання вільно жити на Українській землі, на знак єдності Українського народу та з нагоди святкування Дня Соборності нашої країни.
Ведучі влучно підібрали пісні та щирі слова до тематики свята, адже саме з кожного «я» створюється громада, суспільство та нація, а повага поміж людьми дає змогу жити мирно та щасливо кожному.
До присутніх звернувся голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський. Очільник Донеччини ще раз нагадав про визначну дату в історії української державності – День проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року.
«Вперше за багато століть об’єдналися дві частини єдиної Української держави — для того, щоб разом у вільній країні відродити власну історію, рідну мову, багату духовну культуру та разом збудувати політично та економічно сильну державу» — сказав Павло Жебрівський.
Голова Донецької ОДА зазначив, що День Соборності сьогодні наповнений новим змістом. Цілісність народу стала справжнім даром, за який доводиться боротися. Лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – розбудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель.
«Україна – наш спільний дім! Наша сила і наше майбутнє — в єдності», — лунало над Бахмутом.
Після акції голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський разом з Бахмутським міським головою Олексієм Ревою відвідали загальноосвітню школу №18 м.Бахмут, де навчався Герой України Дмитро Чернявський, який трагічно загинув під час мирного мітингу за єдність України у Донецьку.
Присутні на заході поклали квіти до меморіальної дошки, яка встановлена на школі у честь видатного бахмутчанина, після чого у приміщенні школи відбулося відкриття виставки «100 років боротьби», гості якої змогли детально ознайомилися з подіями Української революції 1917-1921 років та особами, які творили незалежність України.

Віра Ільїна