Петро Порошенко: «Сьогодні Донецька область отримує перший президентський пріоритет»

Президент України Петро Порошенко здійснив робочу поїздку до Донецької області. Глава держави розпочав перебування в області з відвідування Собору Архистратига Михаїла в Маріуполі. Глава держави взяв участь у cлужбі Божій та освяченні гілок верби, помолився за мир в Україні та поспілкувався з вірянами.
Президент зазначив, що з першого дня свого президентства робив, робить і буде робити все для того, щоб на українську землю прийшов мир. «Звичайно, на жаль, це залежить не від нас», — додав він.
Петро Порошенко зауважив, що у поїздці його супроводжують Міністр оборони України Степан Полторак та Начальник Генерального штабу Збройних Сил України Віктор Муженко. Він нагадав, що відповідно до Закону, зараз переформовується антитерористична операція. «Яке я поставив завдання? 30 березня, відповідно до заяви Президента України, Канцлера Німеччини, Президента Франції – і ми дотисли Путіна, щоб він зробив таку саму заяву, а він цього разу відмовлявся це робити – щоб було встановлено перемир’я», — наголосив Глава держави. Він зауважив, що кожен свій робочий день починає із заслуховування інформації про ситуацію на фронті.
«Наші війська чітко виконують накази Верховного Головнокомандувача щодо припинення вогню», — підкреслив Президент. Водночас, він висловив жаль з приводу недотримання режиму припинення вогню з боку проросійських бойовиків.
Петро Порошенко також наголосив на важливості створення всіх умов для того, щоб свою роботу почала миротворча місія ООН і було припинено вогонь. «Сьогодні є важливим провести рішення Ради безпеки ООН про запровадження миротворчої місії. Тверда позиція України у боротьбі за мир приводить до того, що всі країни, крім Росії, підтримують запровадження миротворців. Дотиснемо Росію. Ви бачите, що зараз Росія знаходиться у тотальній і повній ізоляції. Ніхто її не підтримує, лише тому, що вона агресією пішла на Україну і вбиває українців»,- підкреслив він.
Глава держави повідомив, що 10 квітня здійснить візит до Німеччини, де планує серед іншого обговорити і питання запровадження миротворчої місії. Він також підкреслив, що початок роботи миротворців сприятиме виведенню з окупованих територій військової техніки, озброєння, регулярних військових підрозділів РФ та проросійських бойовиків. Президент зазначив, що головним пріоритетом української влади є відновлення зруйнованої інфраструктури цих територій – будівництво шкіл, дитячих садків, лікарень, доріг, мостів, відновлення освітлення, тощо. «На сьогоднішній день Донецька область отримує перший президентський пріоритет», — зазначив він.
«Звичайно, у цей день ми маємо подякувати нашим воїнам, які з ризиком для життя сьогодні боронять українську землю і захищають від російської агресії бо без них, незважаючи на те, що ми стоїмо на позиціях миру, без них України б не було», — сказав Петро Порошенко.
Всеволод МИРНИЙ