Петро Порошенко – про пріоритетні завдання та виклики

Президент України Петро Порошенко впродовж тижня зробив низку заяв стосовно зовнішньополітичного та внутрішнього курсу нашої держави. Тези виступів Глави держави мають визначальне значення для багатьох сфер життя суспільства.

Петро Порошенко заявив, що членство у Європейському Союзі та Північноатлантичному альянсі є стратегічною метою України, і він має намір ініціювати внесення змін до Конституції для того, щоб зробити цей процес незворотним.
«Членство в НАТО – це наша стратегічна мета. І найближчим часом я планую ініціювати внесення змін до Конституції для того, щоб зробити цей процес незворотним, вказавши в Конституції стратегічну мету розвитку держави – членство у Європейському Союзі і членство в Північноатлантичному альянсі», — сказав Президент під час виступу на врочистостях з нагоди 26-ї річниці створення Служби безпеки України.
Петро Порошенко також зазначив, що остаточна редакція нового Закону «Про національну безпеку» передбачатиме запровадження цивільного парламентського контролю за діяльністю СБУ. «На мою думку, так само, як і наших партнерів, це важливо, аби повною мірою забезпечити відповідність Закону стандартам НАТО», — зауважив він.

Вийти на темпи зростання 5-6% ВВП на рік абсолютно реально
«Ключове завдання, яке стоїть сьогодні перед Україною, – вийти на темпи зростання 5-6% ВВП за рік. Стверджую, що це — абсолютно реально», — на цьому наголосив Президент Петро Порошенко під час свого перебування на Волині.
Глава держави зазначив, що нещодавно Державний комітет статистики оприлюднив підсумки минулого року, згідно з якими зростання ВВП виявилося більшим, ніж очікували — замість 1,8% склало 2,5 %. «Це чітке свідчення того, що економіка адаптувалася до нових умов. Це підтвердження, що найгірше — позаду. Але це так само означає, що нема чому радіти. Подібні темпи зростання надто скромні й хороші тільки тим, що прийшли на зміну глибокому падінню в попередні роки. Наголошую, що вони абсолютно недостатні для поточних умов, які склалися в нашій державі», — заявив Президент.
Глава держави зауважив, що в діючій конституційній моделі зростання економіки належить до сфери відповідальності Кабінету Міністрів. «Я, як Президент, буду робити все можливе для того, щоб допомогти Уряду, який працює над тим, щоб максимально пришвидшити темпи зростання, а потім спільними зусиллями конвертувати їх в покращення добробуту громадян», — зазначив Петро Порошенко.

Середня заробітна плата має бути 10 тисяч гривень
Президент нагадав, що минулого року було вдвічі підвищено мінімальну заробітну плату. «Скільки крику було, скільки казали, що все помре, ніхто не витримає. Як це ви з 1600 грн підвищили до 3200 грн? Я сказав, що ми на цьому не зупинимось. Цього року економіка ствердиться, і мінімальна заробітна плата має бути не 3 700, а 4 000 гривень. Об’єктивно. Середня заробітна плата має бути 10 тисяч гривень», — наголосив він.
Глава держави підкреслив, що вартість робочої сили має бути конкурентоздатною з європейськими країнами. «Це чесно по відношенню до українських громадян. Підвищуйте продуктивність праці та рівень заробітної плати. Ми зі свого боку для цього все зробили», — зазначив Петро Порошенко.
Президент нагадав про зниження податкового навантаження на зарплату вдвічі, скорочення єдиного соціального внеску вдвічі, не підвищення податку на доходи фізичних осіб, проведення пенсійної реформи. «Є всі умови для того, щоб перевести зарплату з конвертів», — наголосив Глава держави, додавши, що вигоду від цього отримують і місцеві бюджети.
Російський агресор не полишив своїх планів щодо розколу держави
За словами Президента України Петра Порошенка, російський агресор не змінив планів щодо розколу України і продовжує підтримувати п’яту колону та інших виконавців для досягнення цієї мети.
Глава держави зауважив, що через незаконну анексію Криму, яка відбулася навесні 2014 року, Україна втратила 3,6% ВВП, 80% — нафтогазоносних покладів Чорного моря, 10% — портової інфраструктури країни. «Через агресію проти нашої держави на Сході, на Донбасі Україна недорахувалася 15% ВВП, — також додав він. — Окупованими виявилися майже 25% промислового потенціалу України, держава також втратила чверть товарного експорту». Крім того, елементом гібридної війни для українських виробників стали закриті ринки Росії, які складали 34% товарного обігу країни.
«Дуже розраховував агресор, що мільйони людей опиняться без роботи, країна без валюти», — зазначив Президент та нагадав і про перекриття постачання енергоносіїв, традиційний газовий шантаж України з боку Росії.
За його словами, на окупованій території також залишились активи банків на суму 5 мільярдів доларів.
«Якщо розуміти, на що розраховував ворог, — Україна не мала зберегтися як держава. І це не просто харківська, дніпровська, запорізька, одеська, херсонська, миколаївська «народні республіки». Країна мала бути розколота навпіл», — підкреслив Президент.
«Нічого не змінилося в їхніх планах. І мені байдуже, чи через російських олігархів фінансується п’ята колона всередині України, яка сиділа перед Верховною Радою, чи знаходять інших виконавців», — наголосив він.
Глава держави зазначив, що всі бачили переконливі докази, які зібрала Служба безпеки України, Генеральна прокуратура разом з представниками Сил спеціальних операцій ЗСУ, коли «люди легко розмірковують над тим, що потрібен керований хаос у центрі Києва». Він нагадав, що оперативне відео, представлене правоохоронцями, доводить, що в планах також були сотні жертв серед цивільного населення.
«Я хочу подякувати країні за таку надзвичайно рішучу реакцію на ці події. Всі згадали про те, у яких умовах зараз ми живемо, будуємо нову країну, реформуємо, змінюємо», — наголосив Петро Порошенко.
Всеволод МИРНИЙ