Переселенець перетворив спорт на справу всього життя

Засновник зали силових видів спорту «STIMUL» у Торецьку переселенець Олексій Пивовар пройшов довгий та непростий шлях від спортсмена-любителя до власника успішного  спортивного бізнесу.

Чоловік не випадково обрав цей напрямок, він з юних років займався спортом. У студентські роки Олексій входив до складу збірної університету з пауерліфтингу. «Ще тоді на власному досвіді я переконався, наскільки спорт змінює людину ззовні і зсередини. І справа не тільки в красі тіла, а й у трансформації свідомості, коли людина стає дисциплінованою, впевненою в собі і щасливою, краще порається зі стресами», — розповідає підприємець.

Перша думка про започаткування власної справи прийшла до майбутнього бізнесмена в 2014 році, коли навколо відбувалася війна, несучи смерть на вулиці рідного міста й охоплюючи свідомість безнадією. Тоді чимало людей втратили роботу, що для багатьох із них стало поштовхом до відкриття власного бізнесу. Розпочався справжній «бум» малого та середнього підприємництва, люди почали виробляти меблі, шити одяг і взуття, пекти, виготовляти продукти, надавати різноманітні послуги.

Переїхавши до невеличкого Торецька та проаналізувавши місцеву інфраструктуру,  Олексій вирішив відкрити спортзал у місті, де фактично були відсутні платформи для молоді, не працював стадіон та зовсім не було спортивних секцій. Він почав скуповувати ненові штанги і гантелі, з яких і виготовляв інвентар для майбутньої спортивної зали.

Перші професійні тренажери чоловік придбав на гроші від служби зайнятості, отримавши одноразову допомогу по безробіттю на започаткування  власної справи в Торецькому міському центрі зайнятості. Зал пауерліфтингу «STIMUL» відкрився у травні 2015 року і продовжує розвиватися та розширятися дотепер, пропонуючи нові види спорту -бодібілдинг, армліфтинг, кросфіт, фітнес-тренування для дівчат, школярів і студентів. Наразі спортзал оснащений ексклюзивними в місті  тренажерами, серед яких річка арм-ліфтінг, велике колесо, прави́ло, помост для штанги,  молот  та колесо.

«Я багато експериментував, доки не дійшов висновку, що головне джерело нових клієнтів – органічне зростання і «сарафанне» радіо. Будь-яке використання комерційної реклами збільшувало інтерес до клубу максимум на 15-20%. Наразі я рекламую лише вузький спектр  специфічних послуг і активностей», — ділиться досвідом бізнесмен.

Олексій має власні поради, як стати успішним  підприємцем. Перш за все, треба вірити в себе та не боятися діяти. По-друге, потрібно мати надійну опору та підтримку серед рідних і друзів. По-третє, ніколи не треба боятися відстоювати власні інтереси, але намагатися при цьому бути толерантним і розуміти оточуючих. Головне ж, успішний підприємець повинен постійно вчитися, бо необізнаний бізнесмен – це біда і для бізнесу, і для клієнтів, і для самого себе.

За сприяння прес-служби Донецького обласного центру зайнятості підготувала
Олена ГЕНШЛЕР