Паспортні новації: Миколаївський ЦНАП видаватиме закордонні паспорти та ID-картки

Замість паперового паспорта – ID-картка, закордонний біометричний паспорт – без зволікань. Віднині в Центрі надання адмінпослуг Миколаївської міської ОТГ можна буде оформити паспорт нового зразка. А сучасний біометричний паспорт тут зможуть отримати охочі зі всієї України.

Серед об’єднаних громад ЦНАП у Миколаївці став другим на Донеччині, де мешканці можуть отримати таку послугу, не виїжджаючи до районного центру. Першими серед ОТГ видачу паспортів налагодили в Шахівській сільській громаді.

Центр надання адміністративних послуг у Миколаївській ОТГ відкрився влітку 2018 року в форматі Прозорого соціального офісу. За цей час у ЦНАПі розглянули понад 2,3 тис. заяв, надали майже 1,8 тис. консультацій.

«Ми зробили великий крок у розвитку. Оформлення паспортів у Миколаївському ЦНАПі розпочали в грудні 2018 року, — зазначає заступник Миколаївського міського голови Сергій Захаров. – Спочатку працювали в тестовому режимі, це було пов’язано в тому числі з оплатою – за послугу треба було платити у відділенні банку. Відтепер Ощадбанк встановив необхідне обладнання, через термінал сплатити можна безпосередньо в приміщенні ЦНАПу. Отже, з початку року перейшли на звичайний режим роботи. За цей час оформили документи на 12 внутрішніх паспортів у вигляді ID-карток та 45 закордонних паспортів».

У Миколаївському ЦНАПі введена в дію поки одна станція для оформлення та видачі паспортів – необхідне обладнання закупили за кошти ПРООН. Другу станцію міська рада придбала за кошти громади при співфінансуванні з Міністерства з питань окупованих територій. Коли обладнання пройде відповідні процедурне оформлення через Державну міграційну службу, другу станцію також запустять у роботу.

«Наближення послуг до жителів – важливий показник децентралізації влади та розвитку об’єднаної громади, — коментує радник з питань децентралізації Донецького Центру розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіонбуд України Максим Ткач. — І це вагомий результат піклування про людей, які проживають у громаді».

Наразі міська рада проводить роз’яснювальну роботу зі школами, щоб діти, які досягли 14-річного віку, своєчасно оформили внутрішні паспорти у вигляді ID- карток і не мали проблем з отриманням документів про освіту через можливу відсутність внутрішнього паспорта.

Віра ІЛЬЇНА