Опорна школа в Маріуполі: роботи тривають, але є відставання

Маріупольська школа №66 стала першою українською в Маріуполі й однією з перших на Донеччині – ще у 1990 році, за рік до офіційного проголошення Незалежності, після десятиліть тотальної русифікації на Сході України. У перші роки існування цієї школи батьки побоювалися віддавати сюди своїх дітей. Але пройшло кілька років, і школа стала однією з кращих у місті – завдяки педколективу, старанню учнів та терпінню батьків. І вже колишні комсомольці й партійці віддавали сюди своїх дітей та онуків. Нині 66-та Маріупольська – це вже як «марка» — гарантія якісної, сучасної освіти. Саме тому цей об’єкт реконструкції визначений обласною владою Донеччини, за словами голови Донецької облдержадміністрації Павла Жебрівського, «одним із важливіших у низці подібних». На нього ми виділили 41 мільйон гривень з обласного бюджету. І саме звідси очільник Донеччини розпочав свою дводенну поїздку півднем області.
Ознайомившись із ходом робіт на об’єкті, Павло Жебрівський зазначив, що через відставання від графіка опорна школа в Маріуполі розпочне працювати не раніше кінця листопада.
«Що можу сказати: відставання від графіка – кричуще, — підкреслив голова облдержадміністрації. — Судячи з обсягів робіт, які ще треба виконати, відкрити 66-ю зможемо, у кращому випадку, в кінці листопада. Причин тому — кілька, і говорити про них потрібно, як про систему: будівельна галузь як така на Донеччині зруйнована. Відповідно маємо: відсутність нормального проекту, який повинні були розробити міська влада (його вже в процесі роботи довелося кілька разів переробляти); підрядник, який виграв тендер, запропонувавши найнижчу ціну, а фактично немає ні обігових коштів, ні необхідних для робіт такого масштабу потужностей, ні людських ресурсів».
Очільник області також зазначив, що для цієї школи вже закупили обладнання — інтерактивні дошки, лінгафонні кабінети, лабораторії, оргтехніку.
Станом на серпень 2017 року в Донецькій області відкрита всього одна опорна школа — у Билбасівці. У 2016 році було визначено, що на Донеччині з’явиться 21 опорна школа. Також Краматорська гімназія буде переформатована в обласну школу hub-school.