Операторки «102» рятують дітей від агресії дорослих

«Рятуйте, мене б’є бабуся», «Приїздить скоріше, мою маму б’є батько», «Допоможіть, невідомі погрожують розбити телефон» — такими словами починали телефонну розмову троє 11-річних хлопців, що зателефонували до поліції. Конфлікти були врегульовані з приїздом правоохоронців.

Кожного дня до поліції звертаються неповнолітні заявники. Крізь сльози діти намагаються пояснити, де вони знаходяться та що саме стало причиною їх тривожного дзвінка по допомогу. Одного дня троє хлопців-однолітків шукали захисту від дорослої агресії в поліції.

Слов’янськ, неділя. У телефонній слухавці не стихає плач дитини. 11-річний хлопець став свідком конфлікту нетверезого батька з сусідом, після чого агресія перейшла на рідних. Маленький заявник розповів, що тато часто вживає алкогольні напої, у такі моменти стає страшно. «Мати тримає батька, щоб він не бив нас». Окрім заявника, в родині виховується ще двоє маленьких дітей, хлопець виявився найстаршим із братів.

Наряд поліції прибув на місце за 10 хвилин, у цей час кваліфікована співробітниця «102» зуміла заспокоїти хлопця та скорегувала його дії, аби він опинився подалі від дорослої люті.

Інший дзвінок, уже з Краматорська. Хлопчик кричить у слухавку: «Мене б’є бабуся». Дитина майже захлиналася плачем, зв’язок припинився. Передзвонив, дівчині-операторці вдалося дізнатися точну адресу та причину жорстокості рідної людини. З’ясувалося, що школяр не міг правильно виконати домашнє завдання, тому жінка вирішила, що інструментом, який сприятиме скорішому засвоєнню уроків, будуть побої. Конфлікт загострився настільки, що дитина взяла в руки ніж для самооборони. Таким методам виховання часто не гребують у родині.

«Дуже болить голова, таке враження, що вона розбита», — пожалівся крізь сльози хлопець. Батька хлопець не має, а мати, залишивши сина на бабусю, поїхала до друзів. Поки поліцейські поспішали на допомогу, операторка порадила маленькому заявнику відійти на безпечну відстань в іншу кімнату та чекати там. Допомога прибула на місце за кілька хвилин.

Третій дзвінок надійшов зі Слов’янська. 11-річний хлопець з друзями гуляли парком, шукаючи гарну локацію для відеозйомки, та раптом натрапили на п’яну компанію невідомих. Один з чоловіків почав погрожувати дітям зламати телефон, тому школяр одразу вирішив попросити допомоги в поліції. Наряд був біля хлопців уже за 5 хвилин. Весь цей час зв’язок із дітьми утримувала дівчина-оператор.

Всього за 10 місяців поточного року на лінію «102» звернулося більше 3,3 тисячі маленьких заявників. Здебільшого діти повідомляють про події, свідками яких стали, – чи то конфлікт, чи бійка або пожежа. Сімейні сварки та злочини проти життя та здоров’я людини ділять другу «сходинку» заяв.

За сприяння відділу комунікації ГУ поліції підготувала Олена ФІРСОВА