Олімпійський урок для дітей провели у Краматорську

У Краматорську в дитячому садочку №37 «Малюк» пройшов олімпійський урок, присвячений маленьким випускникам дошкільного закладу — майбутнім першокласникам!

Ініціаторами олімпійського уроку виступили Донецьке обласне відділення (філія) Комітету з фізичного виховання  та спорту Міністерства освіти і науки України спільно з відділенням Національного Олімпійського Комітету України в Донецькій області.

— Такий олімпійський урок проводиться щорічно на всій території нашої країни, і він є традиційним на Донеччині, – розповів відповідальний секретар Дмитро Подопригора, член виконкому організації, начальник Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання. — Ми організовуємо це спортивне свято як у дошкільних освітніх установах, так і в навчальних закладах Донеччини. Сьогодні наша організація ініціювала олімпійський урок у дитячому садку №37 «Малюк». Але єдине, що спонукало провести урок у цьому садку, — те, що він знаходиться в старій частині міста, де у дітей немає більш такої можливості долучатися до занять спортом. Мета такого заходу — прищепити дбайливе ставлення до рідної природи, приділити увагу саме спортивній активності, щоб дітки показали свої вміння у спортивних естафетах, а також продемонстрували знання в олімпійських вікторинах. Діти з ентузіазмом виконують розучені з вихователями різні вправи, і ми, звичайно, відзначимо всіх виступаючих.

Олімпійський урок взяв старт з традиційної  ранкової розминки.  Потім — перестроювання:  для діточок це складно, але виконали їх хлопці та дівчатка на «Ура!». Після розминки до малечі  завітали улюблені герої з мультфільму «Маша та Ведмідь». Діти із завмиранням серця чекали на появу своїх улюбленців. Мультиплікаційні персонажі запросили  дітлахів побудувати імпровізований стадіон, але, щоб збудувати, їм знадобилося пройти всі етапи випробувань.  Серед них — естафети з м’ячами, «змійка», «увага», «зустрічна», «струмочок», «перетягування канату» та інші. Захоплива, емоційна боротьба в естафетах, принесла велике спортивне задоволення маленьким учасникам змагань. Отже, на спортивному майданчику панувала приємна, дружня атмосфера.

Чудовий настрій  подарувала малечі майстер спорту України з дзюдо, переможниця Кубку Європи з дзюдо серед кадетів, учасниця чемпіонату світу з дзюдо серед кадетів Катерина Сировацька. Вона провела веселу руханку під спів  Гайтани «Україно, будьмо!». Діти залюбки, з посмішками на обличчях, виконували, приспівуючи, ритмічні вправи.

Чотирикратна чемпіонка України та кубку Європи Катерина Сировацька розповіла, що професійно спортом почала займатися змалечку. «Сьогодні ділюся досвідом із тими, хто, може, коли-небудь теж зійде на олімпійський п’єдестал. Дітки зараз не замислюються про спортивні досягнення.  Але те, що робиться в цьому садку, — це правильно, тому що всі ми родом із дитинства.  І те, що закладається в дитинстві, воно потім і розвивається. Подібні заходи прищеплюють дітям любов до спорту», — зазначила Катерина Сировацька.

Після завершення основної частини заходу для дітей настав найбільш очікуваний момент — вручення подарунків. Понад 50 учасників-дошкільнят отримали подарункові набори від Донецького обласного відділення (філія) Комітету з фізичного виховання  та спорту Міністерства освіти і науки України та відділення Національного Олімпійського  Комітету України в Донецькій області.

Цього дня кожна дитина змогла відчути себе чемпіоном і побувати у цікавій країні під назвою «СПОРТ».

Діана МАЛІК