Об’єднані сили на сторожі миру та законності

У Краматорську на базі медіа-центру РТРК «Регіон-Донбас» відбувся плановий брифінг представників Об’єднаних сил з питань запобігання незаконному переміщенню товарів та вантажів через лінію розмежування.

Такі брифінги вже стали своєрідним щомісячним звітом командування Об’єднаних сил щодо підсумків діяльності в зоні проведення операції ОС впродовж минулого місяця з питань запобігання незаконному переміщенню товарів та вантажів через лінію розмежування, а також щодо посилення правоохоронної діяльності. У брифінгу взяли участь заступники Командувача Об’єднаних сил та керівники структурних підрозділів за відповідними напрямками діяльності.

Заступник Командувача Об’єднаних сил генерал-майор Богдан Бондар на початку брифінгу нагадав, що одним із головних завдань, які визначив Верховний головнокомандувач Збройних Сил України – Президент України Петро Порошенко Командувачу об’єднаних сил генерал-лейтенанту Сергію Наєву, є подолання та унеможливлення незаконного перетину товарів через лінію розмежування. За словами Богдана Бондара, на контрольних пунктах в‘їзду-виїзду впродовж березня було проведено детальний огляд і пропуск понад 150 тисяч транспортних засобів та близько мільйона громадян. При цьому виявлено 131 факт порушення порядку переміщення товарів та здійснення господарської діяльності у районі проведення операції Об’єднаних сил.

В цілому, впродовж березня 2019 року із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальних цінностей на суму 31,7 мільйона гривень, що на 1 мільйон 100 тисяч гривень більше, ніж у лютому. Серед основних груп товарів, що були виявлені: обладнання для реалізації паливно-мастильних матеріалів та безпосередньо паливно-мастильні матеріали, транспортні засоби і тютюнові вироби. Загалом у березні розпочато 5 кримінальних впроваджень: два за підробку документів, два за хабарництво та одне за зберігання наркотичних речовин. Окрім цього, впродовж березня було затримано сім громадян, причетних до незаконних збройних формувань.

На завершення генерал-майор Бондар вкотре зазначив, що військові органи правопорядку, органи прокурорського нагляду, фіскальна та прикордонна служби Об’єднаних сил продовжують злагоджену роботу щодо припинення незаконних схем та зменшення потоку контрабанди.

Роман БАЛАБОЙКО