Нововведення в школах: зміни, які чекають на учнів з 1 вересня

З 1 вересня 2019 року українську школу очікує чимало нововведень, серед яких — скасування шкільної форми, жовті жилети, конфіденційність в системі оцінювання та багато іншого.

Скасування співбесіди при вступі до 1 класу

Кожна дитина має право на рівний доступ до освіти. У зв’язку з цим конкурсний набір дітей до першого класу скасовується. Тепер першокласники будуть зараховані до шкіл за їх місцем реєстрації, незалежно від того, чи є ця школа спеціалізованою або загальноосвітньою. Вибрати іншу школу можна, але в тому разі, якщо в ній залишаться вільні місця після прийняття місцевих учнів. У такому випадку можливий конкурс.

Скасування обов’язкової шкільної форми

Президент України Володимир Зеленський у червні скасував указ про обов’язкову шкільну форму. У новому навчальному році тільки батьки та дитина мають право вирішувати, що одягнути в школу. Адміністрація школи більше не зможе примушувати учнів відвідувати уроки виключно у шкільній формі.

Нове меню для шкільних їдалень

Вже до кінця 2019-2020 навчального року планується перевести всі столичні школи на мультипрофільне меню. Ціна за обід не зміниться, продукти залишаться тими ж, але тепер обід в їдальні буде нагадувати шведський стіл, де учні зможуть самі вибирати, що їм з’їсти.

Світловідбиваючі жилети для учнів початкової школи

З 1 вересня 2019 року набуває чинності нове правило: учні 1-4-х класів зобов’язані носити світловідбиваючі жилети в темний час доби по дорозі в школу і додому. Завдяки цьому водії будуть краще бачити дітей на дорозі, що дозволить уникнути багатьох ДТП.

Електронні учнівські квитки

У новому навчальному році звичайні учнівські квитки замінять на нові електронні. Це дозволить батькам тримати під наглядом переміщення дитини по місту за допомогою спеціального доповнення.

Вільний вибір форми навчання

Це нововведення стосується дітей, які змушені пропускати уроки через часті хвороби або ж серйозні заняття спортом, музикою тощо.

У таких випадках батьки мають право подати заяву в адміністрацію школи, з проханням перевести дитину на індивідуальну форму навчання. Після чого вчителі складають для таких дітей спеціальний навчальний план. Оцінка рівня знань проходитиме двічі на рік у вигляді підсумкової контрольної роботи.

Викладати в школі зможуть не тільки вчителі

Коли в школі, наприклад, немає профільного вчителя, то окремі уроки зможе проводити гурток або організація з хорошими фахівцями. Такий підхід називається мережевою формою навчання. Так можна вирішити проблему нестачі вчителів.

Свої послуги зможуть запропонувати всі установи, які зацікавлені в такому співробітництві.

Оцінки школярів — особиста інформація

Відтепер оцінки учня — це його особиста інформація, яку вчитель не має права розголошувати, тобто оголошувати на весь клас.

Вчитель може на уроці загальними фразами оцінити відповідь чи роботу учня, але оцінку в балах — виставляти у щоденник на перерві або після уроків в індивідуальному порядку. Це стосуватиметься й батьківських зборів.

У Міністерстві освіти вважають, що так можна вирішити проблеми цькування серед школярів через оцінки.

Скасування дошки пошани для відмінників

Кожен учень є індивідуальним у своїх успіхах. Один краще навчається, інший ліпше грає в футбол, танцює або співає. Тобто, діти є різними, і здібності у них теж різні, кожен талановитий по-своєму.

Зміни в програмі ЗНО-2020 з української літератури

Програма ЗНО з української літератури у новому навчальному році зміниться. Деякі твори прибрали, деякі — додали. На ЗНО 2019-2020 року не виносяться, наприклад, такі твори: «Маруся» Г.Квітки-Основ’яненка, «Гайдамаки» Т. Шевченка, «Гімн» І. Франко. Їх замінять на «Захар Беркут» І. Франка, «Україна в огні» О.Довженка, «Наша мова» В. Голобородько.

Діана МАЛІК