Новолуганське: Благодійна допомога для малечі

18 грудня 2017 року було звичайним і тихим днем у населеному пункті Новолуганське. Батьки та діти готувалися до такого довгоочікуваного свята – Дня Святого Миколая. Представники Спілки ветеранів Афганістану міста Харків разом із Харківським художнім театром проводили святковий вечір у дитячому дошкільному закладі «Івушка», — тут, в актовому залі, вони розважали та частували малечу солодкими гостинцями. Раптом, о 17:00 пролунав гучний вибух у сусідній кімнаті відпочинку малюків… Усі присутні швидко попадали додолу. Дорослі накрили собою дітей, і хтось вигукнув: «Нас обстрілюють». Так незаконні збройні формування ОРДЛО та російські найманці показали все своє варварське й бездушне ставлення до людей, які виявили твердість духу, залишилися вірними своїй державі – Україні й не визнали квазіутворення на окремих територіях Донецької та Луганської областей.
Терористи поцілили по будинках, у яких проживали мирні мешканці, та в дитячий садочок, де в той час знаходилися діти і батьки. Тим самим бойовики НЗФ укотре підкреслили своє нелюдське відношення до тих, хто не взяв у руки зброю, а віддав перевагу миру. На щастя, ніхто з людей не постраждав.
На жахливу ситуацію негайно відреагували всі представники державних структур, у тому числі представники Збройних сил України. Незважаючи на чини, звання, досвід та статус, усі вони, як каже народне прислів’я, «закатали рукава» і взялися до ліквідування наслідків ворожого обстрілу.
У той самий момент і було прийняте доленосне рішення — взяти постраждалий від ворожого обстрілу дитячий садок під опіку представникам Збройних сил України, а саме військовослужбовцям Сил спеціальних операцій. Особовий склад підрозділу миттєво налагодив співпрацю з благодійною організацією «Серце до Серця» на чолі з Леонідом Соколовим та Швейцарською гуманітарною асоціацією «Hoffnung fur Kinder in Not» («Допомога нужденним дітям»). Спільними зусиллями швидко були зібрані всі необхідні речі та матеріали, аби повернути садочок до нормального функціонування.
Напередодні новорічних та різдвяних свят, завдячуючи командувачу Сил спеціальних операцій, генерал-лейтенанту Ігорю Луньову, була здійснена чергова доставка благодійної допомоги вихованцям дитячого садка «Івушка». Допомога складалася не лише з так необхідних теплих речей та продуктів харчування, а й із новорічних привітань від діточок з усієї України з побажаннями миру та злагоди. Із гуманітарною допомогою до дитячого будинку також надійшли нові меблі, що були надані Швейцарською гуманітарною асоціацією за посередництва БО «Серце до Серця».
Військовослужбовців Сил спеціальних операцій зі щирою та теплою гостинністю зустріли в дошкільному закладі. Благодійників запросили взяти участь у новорічному святковому вечорі та почастувати малечу солодкими подарунками.
Наприкінці свята завідувач дитячого дошкільного закладу «Івушка» Віра Глотова та присутні батьки й гості висловили щирі слова подяки за надану допомогу та сподівання на подальшу плідну співпрацю в майбутньому.
Роман ВІТЕР