Невгамовний біль. У Краматорську згадували четверту річницю ракетного обстрілу

У Краматорську відбувся меморіальний захід із вшанування пам’яті  загиблих від обстрілу в 2015 році. Керівники області, міста, командування Об’єднаних сил разом із усіма небайдужими городянами поклали квіти біля закладного каменю у Сквері героїв на згадку про безвинних жертв неоголошеної війни.

10 лютого 2015 року, коли Краматорськ вже був під контролем Збройних Сил України, а його жителі поступово поверталися до мирного життя, місто було обстріляно бойовиками з РСЗВ «Смерч». Удари
нанесено по житловим кварталам та військовим об’єктам.

Вже пізніше українські силовики зазначили, що бойовики використали близько 32 боєприпасів, які впали в районі аеродрому та житлових кварталів.

Внаслідок обстрілу загинули 17 людей та 64 (серед яких 5 дітей) були поранені. Серед загиблих та поранених були як військовослужбовці, так і цивільні жителі міста. Цей день назавжди увійшов в історію не тільки Краматорська, а і усієї новітньої України як день жалю та скорботи.

У Сквері героїв пам’ять про загиблих разом із містянами вшанували голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць, заступник очільника області Ігор Стокоз,  Командувач ООС Сергій Наєв, Краматорський міський голова Андрій Панков, депутати, представники громадських об’єднань. Голова міжконфесіональної ради церков Володимир Зубенко закликлав до молитви за мир та благословення України.

«Обстріли мирних жителів Донеччини – це справжній злочин проти людяності, злочин проти українського народу. І всі ті, хто доклав до цього руку обов’язково мають бути покарані! Цей страшний день назавжди залишиться в пам’яті кожного з нас. Сьогодні  Донеччина та вся Україна сумує разом з Краматорськом», — наголосив Олександр Куць.

Віра ІЛЬЇНА