Не старіє душею герой-фронтовик

Сімдесят два роки віддаляють нас від дня славетної перемоги над фашизмом у Другій світовій війні. Людей, які вибороли свободу, сьогодні залишилося зовсім небагато. У Донецькій області проживають трохи більше 1500 ветеранів. Серед них – Герой Радянського Союзу, учасник бойових дій Іван Миронович Литвин, який мешкає у селі Вільному Волноваського району.
Через хворобу 93-річний ветеран не ходить і практично не розмовляє.
Історію батька розповідає син Микола Іванович:
«Він завжди для нас – дбайливий батько. Разом із мамою вони нас виростили. Ну, а тепер ми, їхні діти, віддячуємо за проявлене ними душевне тепло».
Іван Литвин пішов на війну 19-річним хлопцем. Найбільший героїзм виявив при форсуванні річки Вісли. У лавах 44-го гвардійського полку він одним із перших вийшов до західного берегу і зайняв оборону. Їх, вцілілих у бою воїнів, залишилося усього четверо. Так учотирьох вони й тримали зайнятий плацдарм, аж поки не підійшли основні сили військ.
У жорстокій схватці з ворогом Іван Миронович отримав важке поранення. За мужність і героїзм воїн був удостоєний найвищої державної нагороди – Золотої Зірки Героя.
Травневого святкового дня до Івана Мироновича Литвина завітав заступник голови облдержадміністрації Віктор Ремський. Заступник очільника області побажав Івану Мироновичу міцного здоров’я, бадьорості духу, мирного неба, передав герою вітальний лист від Президента України Петра Порошенка та подарунок від голови ОДА Павла Жебрівського.

Відео