Наступники мають знати всю правду…

В Краматорську презентовано книги, що розповідають про події АТО.

Помітною подією культурного життя Краматорська стала презентація книг Вероніки Міронової та Євгена Положія «Люди Донбасу. Життя спочатку», «5 секунд, 5 днів». Також автори представили книгу «Добробати», видання якої стало результатом спільного проекту.

«Люди Донбасу. Життя спочатку» розповідає про долі переселенців, які, покинувши рідні місця, фактично розпочали нове життя. «В цій збірці нам було важливо показати історії успіху, — відзначила Вероніка. — Не проблеми, з якими люди зтикаються, а те, як ці проблеми вже подолані». Спочатку всі історії, які відображено на сторінках книги, збиралися для відео проекту. Але після спілкування з одним із українських видавців, тридцять одну розповідь про успіхи переселенців з Донбасу було включено до книги. «Насправді в книзі 32 історії, але остання, моя історія – там знаходиться опосередковано», — розповідає Міронова.

Друга з представлених авторкою книг – це спільний проект «Добробати», в якому викладається історія добровольчих батальйонів. «Незважаючи на те, що книга створювалася на своєрідне соціальне замовлення від МВС, у нас як авторів було дуже багато творчої свободи, що, на мою думку, позитивно позначилося на результатах нашої праці», — розповіла Вероніка.

Євген Положій представив  у Краматорську два своїх твори — «Іловайськ» і «5 секунд.5 днів». Як позначив сам автор, історії героїв його книг – це реальні історії з життя звичайних людей, яким так чи інакше довелося зіткнутися з жорстокою реальністю війни. «Створення таких книг саме зараз – дуже важливе завдання, — зазначає Євген, — Адже багатьох очевидців цих подій вже не буде в живих, спогади зітруться, чимало фактів буде спотворено. Тому для нас так важливо було написати про все те, що відбувається саме зараз, щоб наші наступники змогли дізнатися правду про цю війну».

Микита МАЛЮГІН