Найважливіше свято сьогодення

Донеччина відсвяткувала День звільнення північних міст від проросійських терористів Патріотичною ходою

Яскравими та незабутніми враженнями було сповнене святкування четвертої річниці визволення північної частини Донецької області від проросійських окупантів. Національні прапори, тисячі вишиванок,  щемливі емоції… Впродовж чотирьох років, що минули від часу настання нової, вільної доби в історії не лише Донеччини, а й усієї України, ця дата стала знаменною й увійшла в хронологію подій сучасності як одна з найбільш значущих.

У Краматорську головною подією святкувань стала Патріотична хода. Цього року з ініціативи громадських активістів містяни знову пройшли вулицями Краматорська з державними прапорами. Тисячі людей з українською символікою вишли на центральні вулиці міста для того, щоб висловити свою громадянську позицію, і з кожним роком їх стає все більше. У Патріотичній ході взяли участь представники органів влади, військовослужбовці, волонтери, студенти, школярі, підприємці, працівники установ, підприємств, організацій та всі охочі містяни й гості Краматорська. Люди згадували події чотирирічної давнини та скандували українські гасла: «Україна понад усе!», «Краматорськ – це Україна!», «Одна єдина соборна Україна!», «Слава Україні!», «Схід і Захід разом!».

«Наша родина кожного року бере участь у Патріотичній ході, — розповіла мешканка Краматорська Ірина Сидоренко. – Чотири роки тому мені і дітям довелося виїхати з міста. Тоді для нас була повна невизначеність — ми не знали, коли повернемося додому. Ми тільки сподівалися, що наша армія визволить місто від окупантів. Так і сталося — сьогодні ми вільні й вийшли, щоб пройтись урочистою ходою на знак вдячності нашим захисникам за визволення краю».

Слова привітання голови Донецької облдержадміністрації Олександра Куця з нагоди Дня визволення північних міст Донеччини від проросійських терористів передав заступник очільника області Сергій Добряк.

«На жаль, сьогодні не всі міста області мають можливість відзначати таке свято – частина Донеччини залишається тимчасово окупованою російськими найманцями. Я щиро вірю, що настане час, коли ми проведемо такі акції у звільненому Донецьку та Макіївці, у Сніжному та Торезі і в інших тимчасово окупованих населених пунктах. Події Революції Гідності та Свободи й початок АТО на території Донбасу продемонстрували всьому світові, наскільки єдиним може бути наш народ. Сьогодні також багато залежить від єдності українського народу. Головне пам’ятати – ми йдемо правильним шляхом і перемога за нами!» — наголосив Олександр Куць у своєму зверненні до мешканців області.

Слова привітань також пролунали від представників Донецької облдержадміністрації, заступника командувача Об’єднаних сил генерал-майора Олександра Голоднюка та полковника Збройних Сил України, Першого заступника командувача Сил спеціальних операцій Збройних Сил України Сергія Кривоноса, який упродовж двох місяців тримав оборону краматорського аеропорту.

Урочистості продовжилися запальним концертом. Його подарували справжні друзі  Краматорська — гравці футбольного клубу «Маестро», до складу якого входять відомі українські співаки, ведучі та шоумени.

Віра ІЛЬЇНА