На тренінгу в Дружківці освітяни ділилися досвідом

Дайджест досвіду впровадження Нової Української школи «Створення простору нових освітніх можливостей» пройшов у Дружківці на базі загальноосвітньої школи №17. Учасниками заходу були вчителі перших класів, вихователі, психологи та методисти дитсадків міста, заступники директорів, які опікуються НУШ.

Нова українська школа – це основна реформа Міністерства освіти і науки,  головним завданням якої є створення сприятливого та комфортного середовища, де приємно перебувати. Незабаром завершується перший рік навчання «по-новому». Отже — час підбивати перші підсумки та поділитися враженнями із колегами. Чи співпали очікування з реаліями? Наскільки необхідні були такі зміни, і чи принесли вони результати? Ці питання хвилюють багатьох вчителів і батьків.

ЗОШ №17, яка є опорним навчальним закладом, взяла на себе роль організації практичного дайджесту з питань впровадження НУШ в освітньому процесі. На початку заходу заступник директора з навчально-виховної роботи Юлія Коваленко привітала гостей та запропонувала всім долучитися до творчої роботи. Присутнім належало стати не просто спостерігачами, а й активними учасниками заходу. Тож день для всіх присутніх розпочався з ранкового кола, де педагоги міста познайомились, поділилися враженнями від гарного дня й налаштувалися на плідну роботу.

Після цього гості перейшли до навчальних кабінетів, де відвідали уроки в перших класах. У 1-А класі відбувся урок-зустріч із майстринею за темою «Вишиванка — національна гордість українського народу». Для учнів 1-Б  класу організовано  урок-звіт «Твій город на вікні. Сторінка дослідника». У 1-В класі був проведений урок-пригода «Закріплення написання малих літер з півовалами», а  1Г — урок-подорож «Одиниці вимірювання маси. Кілограм».

Під час перерв учасники тренінгу долучилися до майстер-класу із виготовлення квітів, птахів та флешмобу. Наприкінці заходу учасники тренінгу змогли обмінятися враженнями та опанувати сучасні інструменти навчання (Google-форми та QR-коди), в чому допомогли практичний психолог,  учитель  інформатики та вчитель англійської мови  Звісно, реформа НУШ розрахована на роки, на перспективу, і розв’язати всі проблеми та обговорити всі питання неможливо. Але такі заходи допомагають педагогам Дружківка об’єднуватися заради обміну досвідом та розбудови  Нової школи.