На «Торецькій» відкрили нову лаву

На шахті «Торецька» державного підприємства «Торецьквугілля» на горизонті 910 метрів відкрито нову лаву. В урочистому заході, присвяченому цій події, взяли участь голова Донецької облдержадміністрації Павло Жебрівський та його заступник Віктор Ремський.
«Це не перша шахта, в яку я спускаюся, але перша шахта, де видобуток вугілля здійснюється молотками. Насправді адова праця для хлопців, які рубають це вугілля. Для того, щоб зайти на виробітку, треба серйозно втомитися. У шахтарів є можливість працювати, але треба створювати новий бізнес. Не можна так знущатися з людей, як сьогодні вони вимушені собі заробляти на життя. Ми говорили сьогодні про газове рудовище на базі цієї шахти, і тут потрібні інвестиції. Також можна переробляти породу та позбуватися териконів», — наголосив Павло Жебрівський.
Будівництво нового горизонту тривало більше 10 років. Загалом на проект витратили 29 мільйонів гривень, з яких тільки 8,5 – кошти державного бюджету. Запуск нової лави став знаменною подією не тільки для майже тисячного колективу підприємства, але й для всього міста Торецьк.
З метою подальшого розвитку підприємства на горизонті планується провести ще комплекс робіт, у тому числі — вирішити питання з можливим видобутком газу метану, шар якого зустрівся на шахтному полі ще у 1983 році. Посприяти цьому пообіцяв очільник області, який доручив профільним службам опрацювати відповідний інвестиційний план.