На MRPL City Festival лунала музика Азовського узбережжя

Третій рік поспіль Маріуполь стає епіцентром музичного життя Донецького регіону. З 9 по 11 серпня тут у супроводі яскравих і запальних артистів відбувся MRPL City Festival. Близько 70 виконавців у різних жанрах упродовж трьох днів, що тривав фестиваль, занурювали присутніх у контрастні музичні напрямки. Приїхавши на музичний уік-енд до Приазов’я, тут кожен міг знайти музику на свій смак та вподобання.

На пляжі селища Піщане, де саме й проходив фестиваль, були облаштовані чотири великі сцени. Найбільшу з них оснастили найсучаснішими екранами та унікальним підсвічуванням. На території MRPL City Festival були розгорнуті зони фудкорту, лаундж зона, локація для спортивних заходів. Вперше цього року з’явилася зона, де можна було покататися на підвішених гойдалках.

Також на березі Азовського моря працювали унікальні активності. Всіх, хто скучив за рухливими вправами, стрибками та викидом адреналіну, одразу ж привабили банджо-батути та екстремальна карусель 15 метрів заввишки. Після фестивалю вона продовжить розважати маріупольців до кінця вересня в Театральному сквері міста.

Неподалік від сцен розташувався кемпінг. Для комфорту відвідувачів завбачливі  організатори встановили металеві опори, на яких розмістили 52 гамака.

Фестиваль відкрили своїми виступами перед гостями, що приїхали зі всіх регіонів України,  “Detach”, “Бумбокс”, Бакей, Вася Обломов, Місяць, “THE HARDKISS”, “Stage Rockers”,Clan Inside, NSSND, YUKO та інші яскраві виконавці. Ближче до півночі запрацювали всі сцени музичного форуму.

Контрастним та особливо незабутнім назвали гості другий день фестивальної програми. Для мешканців кемпінгу суботній ранок почався з йоги й продовжився спортивними активностями, до яких увійшли змагання з волейболу та баскетболу серед жіночих і чоловічих команд.

Виступи вечірньої програми відбувалися паралельно на двох сценах. На сцені Port виступила чуттєва Michelle Andrade. Драйвовий настрій підхопили «Время и Стекло». Виконавці підірвали публіку своїми хітами. Солістка проекту Надія Дорофєєва відзначила неймовірно фантастичну атмосферу фестивалю і на завершення виступу зробила зі сцени селфі на тлі тисяч глядачів.

Запально пройшов виступ гурту “MOZGI Entertainment”, під час якого зі сцени на глядачів летіли об’ємні надувні кулі, плавальні кола й навіть матраци!

Однією з сенсацій MRPL City Festival став легендарний “Акваріум”, виступ якого привабив насамперед дорослого й вишуканого глядача. Проникливі філософські тексти Бориса Гребенщикова під живий інструментальний супровід створили атмосферу вечора біля багаття, під гітару, в компанії найближчих друзів.

Паралельно на сцені Cargo виступали афроукраїнське дівоче тріо “Fo Sho”, групи “Kadnay”, “Green Grey”, “Нерви” і “Друга Ріка”. “Green Grey” порадував публіку своїми рок-новинками, а завершив виступ ретро-хітами. Знамениту пісню колективу “Емігрант” з надривом співали сотні глядачів. Група “Друга Ріка” моментами занурювала присутніх в атмосферу лірики та романтики.

“З кожним роком фестиваль набирає обертів, а кількість учасників збільшується, — наголосив Маріупольський міський голова Вадим Бойченко. — Ми створили бренд фестивалю, який гордо звучить в масштабах країни. Зі зростанням популярності MRPL City Festival притягує спонсорів та інвесторів. Три роки тому ми розглядали цей напрям як поштовх для економічного розвитку регіону. Сьогодні ми бачимо реальний результат. Маріуполь вже став культурним магнітом”.

Проведенню MRPL City Festival передувала детальна підготовка з боку організаторів. У впорядкуванні території, де проходив фестиваль, були задіяні комунальні підприємства Маріуполя — вони здійснювали механізоване очищення піску, вивозили сміття, обладнували санітарні зони. Впродовж усіх трьох днів, що тривав форум, відбувалося цілодобове прибирання пляжу та прилеглої території. Для зручності жителів і гостей міста Маріуполем курсували безкоштовні автобуси та додаткові маршрути.

З міського бюджету Маріуполя було виділено 3 млн гривень на придбання елементів вуличних меблів та елементів благоустрою. Надалі об’єкти залишаться у власності міста і будуть використані для інших заходів. Сума інвестицій з боку Групи Метінвест склала 4,5 млн гривень.

Владислав ЛЕОШКО