На Донеччині скоро з’явиться Бахмутська ОТГ

Місто Бахмут може стати першим містом обласного значення в Донецькій області, яке скористається спрощеною процедурою створення ОТГ шляхом приєднання сусідніх територій, зазначених у складі потенційної громади в Перспективному плані формування територіальних громад Донецької області.

Про це повідомляє Донецький Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Процес створення Бахмутської ОТГ розпочався ще в 2015 році. В місті були готові піти за спрощеною процедурою створення громади, як це дозволено законодавством. У Бахмутську ОТГ за Перспективним планом мають об’єднатись разом з містом п’ять сільських рад — Опитне, Покровське, Іванівське, Зайцеве  та  Калинове.

Бахмут уже подавав необхідний пакет документів для отримання позитивного висновку від Донецької ОДА, але їм повертали на доопрацювання. Нарешті позитивний висновок, що Бахмутська ОТГ може бути створена, надали в Донецькій ОДА.

«Це означає, що можна завершувати процедуру приєднання. Спочатку всі сільські ради мають прийняти рішення про приєднання, остаточне рішення про створення Бахмутської ОТГ затвердять на сесії міської ради, запланованої на кінець червня, — пояснює Максим Ткач, радник з питань децентралізації Донецького ЦРМС.

Експерти Донецького ЦРМС надають посадовцям Бахмутської ради  консультації з перших рішень, які треба ухвалити після створення ОТГ, поради по розробці положення про старост, в якому важливо врахувати механізми захисту інтересів територій сільських рад, та з інших питань, пов’язаних зі створенням та функціонуванням об’єднаної територіальної громади.