На Донеччині проводять великодні майстер-класи

У Краматорську волонтери благодійної організації «Карітас Краматорськ» провели майстер-клас з писанкарства для дорослих і дітей

Волонтери проекту «Об’єднуючи людей заради миру», який втілює БФ «Карітас Краматорськ», розповіли, що вони працюють переважно з тимчасово переміщеними особами – дорослими й дітьми, які через бойові дії вимушені були залишити свої домівки та виїхати з окупованих територій. Для них, а також для всіх охочих волонтери постійно проводять цікаві заходи.

«Наталія Осокова вже проводила майстер-класи з Петриківського розпису. Всім дуже сподобалося! Тепер же, напередодні Великодня ми вирішили провести майстер-класи розпису писанок», — розповіла волонтер Дар’я Макуха.

Цікаво, що писанкарством раніше займалися в кожній родині, тепер – це вже мистецький спосіб дозвілля, бо не кожен вміє, може та має на це час. Волонтери намагаються відроджувати традиції.

«Навчити дітей малювати писанки можна за кілька годин, — розповідає майстриня Наталія Осокова. — З першого погляду техніка розпису воском здається складною, але насправді опанувати нею може кожний».

Техніка воском полягає у наступному: віск плавиться, і поки він рідкий, його наносять за допомогою спеціального «патичка» на яйця. Спочатку замальовують лінії, які мають бути білими, далі занурюють виріб у жовту фарбу — замальовують лінії, які мають бути жовтого кольору і так далі до темного кольору. Наприкінці яйце виходить ніби заляпане воском — тоді писанку нагрівають, стирають весь віск, і на яйці залишаються ті барви, в які занурювалась писанка.

З яйця знімаються залишки воску, і якщо його залишити цілим, то жовток висохне й писанку можна буде зберігати довгі роки.

Віра ІЛЬЇНА