Музика рятує дітей

З Німеччини в міста та села Донецької області повернулися діти, яких було запрошено для участі в реабілітаційній програмі «Музика рятує». Програма перебування в Німеччині передбачала проходження мистецької та музичної терапії, культурного обміну та відпочинку.

Програма реалізується третій рік поспіль німецько-українським благодійним фондом Heart for Ukraine та його волонтерами – німецькими музикантами, митцями, співаками, мистецтвознавцями – за підтримки Посольства України в Німеччині.

Протягом 16 днів діти жили в чарівному таборі посеред лісу, що біля Потсдаму, відвідували заняття з музики, малювання, вчилися співати, грати на саморобних музичних інструментах.

Малеча і дорослі їздили на екскурсії до Берліну, відвідали берлінську оперу, кіностудію, парк, біосферу, організували концерт та виступали з сольними та колективними номерами. Всі отримали велике задоволення від цікавої подорожі та були приємно вражені увагою та теплом німецьких волонтерів і місцевих мешканців, які відвідували табір та проводили час з дітьми.

Проект «Музика рятує» не обмежується літнім табором у Німеччині. Інша його частина проходить безпосередньо в зоні бойових дій.

«Коли бачиш цих дітей, коли вони цілком буденно говорять про обстріл, та ще й жартують, то стає моторошно. Регіон досить складний, там усе накладається — і військова травма, і соціальні проблеми. Ми допомагаємо, здебільшого, сиротам, напівсиротам чи тим, хто перебуває під опікою», — розповідає одна з організаторок проекту німецька скрипалька українського походження Марина Бондас.

Але цей благородний порив вимагає чимало часу і сил, та й без фінансування не обійтися, тому волонтери буквально здобувають його, проводячи благодійні акції.

Під час таких акцій організатори розповідали про Україну, війну, яка досі триває, про тих, хто став її жертвами, і про музику, котра рятує.

Віра ІЛЬЇНА