Монетизація житлових субсидій: важливо знати

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації повідомляє, що Урядом внесені зміни до порядку надання житлових субсидій. Зазначені зміни затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1176 «Деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі».

Змінами зокрема передбачено, що громадяни, які звернуться за субсидією починаючи з січня поточного року, отримуватимуть її у грошовій формі, що буде відображено в облікових записах одержувачів житлової субсидії, сформованих в автоматизованих системах АТ «Ощадбанк» без звернення громадян. Розрахунок з надавачами комунальних послуг здійснюватиметься АТ «Ощадбанк», про що отримувачі субсидії будуть інформовані за допомогою смс-повідомлення. У разі ненадання заявником при зверненні за призначенням житлової субсидії номеру мобільного телефону, заява і декларація вважаються не поданими.

Після закінчення опалювального сезону залишки коштів, відображені на облікових записах одержувачів житлової субсидії, які утворилися станом на 1 червня, виплачуються одержувачам житлових субсидій АТ «Ощадбанк» шляхом перерахування таких коштів на поточні рахунки зазначених осіб, відкриті в АТ «Ощадбанк», про що АТ «Ощадбанк» інформує одержувачів субсидії шляхом надсилання смс-повідомлень.

Домогосподарствам, які одержували житлову субсидію протягом опалювального сезону 2018/2019 років не у грошовій формі (призначені з жовтня в автоматичному режимі, без звернення громадян, або за заявами, поданими до 01.01.2019), призначення такої субсидії з 1 травня поточного року здійснюватиметься лише після надання нових заяви і декларації, в яких обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації