«Молода» Бахмутська громада на шляху до розвитку та процвітання

Бахмутська ОТГ стала першою громадою на Донеччині, яка була створена навколо міста обласного значення. 26 червня 2019 року на 131-й сесії Бахмутського міської ради було прийнято рішення «Про добровільне приєднання територіальних громад до територіальної громади міста Бахмут Донецької області». Так до міста приєдналися 17 населених пунктів з населенням 9,8 тисячі осіб.

Представники ЗМІ Донецької області взяли участь у прес-турі «Місто обласного значення як центр тяжіння для ОТГ», який був організований за ініціативи Донецького центру розвитку місцевого самоврядування. Його метою було ознайомлення зі здобутками та амбіційними планами керівництва Бахмутської об’єднаної територіальної громади.

Першою локацією, де побували журналісти, стала Іванівська сільська рада, одна з п’яти сільських рад, приєднаних до Бахмутської ОТГ. Особливістю цього села є водозабір Красносільський, що знаходиться у балці Довгенький і експлуатується з 1926 року. Очищення води тут здійснюється гіпохлоритом натрію, замість рідкого хлору, який є небезпечним для довкілля та людей. Об’єкт  здали в експлуатацію у 2013 році. Окрім цього, представників ЗМІ в Іванівці познайомили з побутом дошкільного навчального закладу «Зіронька». Учасникам заходу також розповіли про багаторічні традиції Іванівської ЗОШ. До речі, в селі Іванівське функціонує амбулаторія, але її приміщення з тридцятирічною історією потребує капітального ремонту. Зараз керівництво Бахмутської ОТГ вже розв’язує це питання. За словами міського голови Бахмута Олексія Реви, в селі Іванівське буде побудовано нову амбулаторію на умовах співфінансування державного та місцевого бюджетів. На цей час оформляються документи на виділення земельної ділянки під будівництво.

Далі учасники прес-туру направилась до центру громади, міста Бахмут. Тут в одному з районів знайшла своє втілення ідея створення соціального центру, який міг би надавати мешканцям комплексну, всебічну, своєчасну допомогу.

Отже, ми стоїмо на території величезного будівельного майданчика – майбутнього соціального центру у форматі Прозорого соціального офісу. Тут «під єдиним дахом» громадянин зможе отримати всі соціальні послуги, що їх гарантує держава. Варто зазначити, що новостворений соціальний офіс матиме можливість обслуговувати населення в межах усього Бахмутського району. Загальна вартість реконструкції об’єкта згідно проєктно-кошторисної документації складає 88 млн 952,455 тис. гривень.

Після огляду місцевої амбулаторії №2, яку в рамках соціального проєкту 2018 року було капітально відремонтовано та оснащено новими меблями і медичним обладнанням, на журналістів чекало відвідування екологічної перлини Бахмута – набережної річки Бахмутки. Тут упродовж 2017-2018 років за кошти обласного фонду ОНПС було реалізовано проєкт із реконструкції та озеленення узбережжя Бахмутки. Його загальна сума складає 17,4 млн. гривень, і ці кошти проінвестовані не дарма – місцева набережна стала не тільки улюбленим місцем для відпочинку громади, а й візитною карткою міста.

Окрім державної підтримки в Бахмутській ОТГ реалізовуються проєкти, які фінансують міжнародні організації. З 2017 року Бахмутська міська рада співпрацює з Північною екологічною фінансовою корпорацією. Так, на підвищення енергоефективності ЗОШ №10 НЕФКО виділило грант в розмірі 400 тис. євро, співфінансування місцевого бюджету склало 67,99869 тис. євро. Станом на сьогодні в школі замінені всі вікна на енергоощадні, утеплено фасад, установлені два індивідуальних теплових пункти та інфрачервоні водяні стельові клімат-панелі в спортивній та гімнастичній залах. Варто також зазначити, що очікувана економія теплової енергії після впровадження запланованих заходів складе 302,9 Гкал на рік, а викиди вугликисню в атмосферу знизяться на 88,5 тонн. Якість проведених робіт представники ЗМІ мали змогу оцінити на власні очі.

Завершальною частиною прес-туру стало проведення круглого столу «Перші кроки після об’єднання» в будівлі Бахмутської міської ради. Під час цього заходу керівники Бахмутської міської ради і сільських рад, що приєдналися, розповіли про історію створення Бахмутської ОТГ, спільні проєкти та стратегічні напрямки розвитку. А ще поділилися планами на майбутнє. Адже майбутнє України за сильними, самодостатніми та успішними громадами, з гідними рівнем життя та рівними умовами для всіх категорій населення.

Роман БАЛАБОЙКО