Міжнародне партнерство: Добро має стати нормою життя

Співробітники Представництва Агентства ООН у справах біженців в Україні відвідали Святогірськ. Упродовж запланованого візиту вони побували в Свято-Успенській Святогірській Лаврі.
Делегацію, до складу якої увійшли представники Болгарії, Ефіопії, Німеччини, Франції, Уганди, Португалії, Бразилії та Сальвадора, а також місцеві співробітники УВКБ ООН, зустрів намісник обителі митрополит Святогірський Арсеній.
Намісник обителі розповів про ситуацію з вимушеними переселенцями, що склалася за роки військового протистояння на Сході України, повідав також про участь Святогірської обителі у вирішенні низки питань, що є важливими для мирних жителів, які вимушено залишили свої міста. Частина переселенців і до цього часу перебуває на повному утриманні обителі.
Окрім питань, що безпосередньо стосуються сфери діяльності УВКБ ООН, учасники делегації з інтересом дізналися про історію стародавнього монастиря.
На завершення зустрічі владика Арсеній сказав: «Ми зібралися з різних держав, і говоримо на різних мовах. Але все-таки є щось, що нас об’єднує – це прагнення робити добро. У православних святих є такі слова. Коли у них запитували: «Що таке святість?» — вони відповідали дуже просто: «Святість — це сталість в добро». Тому, допоможи, Господи, вам бути з постійністю добрими, і намагатися, щоб добро було нормою життя нашого суспільства. А для цього треба все пропускати через своє серце, бо добра безсердечного не буває».
У відповідь пролунали побажання здоров’я і миру в Україні. Також від імені всієї організації і всіх своїх колег директор європейського офісу УВКБ ООН пані Паскаль Моро висловила наміснику Святогорської Лаври щиру подяку за гостинність і добрі слова.
Нагадаємо, Агентство ООН у справах біженців працює в Україні з 1994 року. З 2014 року з метою організації допомоги вимушеним переселенцям на Сході країни були відкриті окремі його представництва. УВКБ ООН вирішує питання гуманітарної, фінансової допомоги, прав і можливостей вимушених переселенців.

Віра ІЛЬЇНА