Мирноград: Тривають роботи з реконструкції опорної школи

Представники засобів масової інформації разом із Мирноградським міським головою Олександром Брикаловим і начальником відділу освіти Наталією Лійкою ознайомилися з ходом робіт на опорній школі. Як зазначалося, відкриття навчального закладу нового типу заплановано на другу половину березня 2018 року.
На початку екскурсу присутні побачили, як виглядає двір школи. Далі представники мас-медіа та місцевої влади змогли оцінити рівень готовності внутрішніх приміщень, і зокрема предметних кабінетів.
З інтересом гості оглянули кабінет літератури, обладнаний сучасною інтелектуальною дошкою. Не менш цікавим було знайомство з кабінетом біології (до слова, частина інвентарю вже знаходиться в кабінеті). Планується, що опорна школа матиме 300 своїх мікроскопів.
На сучасному рівні будуть обладнані кабінети фізики та інформатики. Під час відвідування кабінету хімії присутні звернули увагу на те, що будуть встановлені спеціальні рукомийники з можливістю подачі як холодної, так і гарячої води.
Журналістам також показали рівень готовності шкільних умивальників і туалетів. Мирноградський міський голова зазначив, що в туалетах найближчим часом будуть встановлені розділові перегородки. Також у школі є туалети для дітей з обмеженими фізичними можливостями.
Директор опорної школи Марина Завгородня розповіла про те, що для початкової ланки були передані 26 спеціальних планшетних комп’ютерів і один ноутбук для вчителя, з вбудованими програмами навчання.
За словами Марини Сергіївни, до школи вже завезені принтери зі спеціальними картриджами і сканерами. Незабаром тут з’явиться й новітнє обладнання для актового залу.
Чи готові вчителі працювати на такому серйозному новому рівні? Відповідаючи на це запитання, директор підтвердила:
— Всі педагоги готові до роботи в новому форматі. Кожен учитель пройшов спеціальні курси підготовки. Надалі планується підвищення рівня їх кваліфікації за допомогою різних навчальних проектів, тренінгів тощо.
— А чим Мирноградська опорна школа буде відрізнятися від інших опорних шкіл області? – поцікавилися гості.
— У нас буде школа повного дня, з різного роду гуртками та факультативами, — звернула увагу директор. — Плюс — підхід до роботи, який також буде більш індивідуальним, ніж в інших опорних школах. Для цього проводиться величезний обсяг роботи.

Журналісти не оминули й приміщення актового залу школи, де зараз проходять ремонтні роботи. Також гостям продемонстрували ступінь готовності спортивного залу, при ремонті якого будівельники застосували абсолютно нову технологію із кладки паркету. Сам паркет, до речі, вкритий спеціальним лаком. По дорозі ж до новеньких залів присутні побачили нещодано завезені меблі для шкільних класів.
Особливе враження на гостей справив спеціалізований зал для гуртків і секцій. Планується, що тут буде організована робота гуртків із самбо й танців. При вигляді відремонтованого приміщення важко уявити, що якихось два роки тому це місце взагалі не було будівлею. «У внутрішній двір школи міг потрапити будь-хто, — згадують працівники. – Траплялося й таке, що тут збиралися «любителі» алкоголю».
Початково терміни закінчення робіт були заплановані на кінець жовтня 2017 року. Однак, як зазначив міський голова Мирнограда Олександр Брикалов, корективи щодо термінів закінчення ремонтних робіт були пов’язані з непростими процедурними моментами.
«Недосконалість проектної документації призвела до затягування тендерної процедури і, відповідно, фінансування підрядника, — говорить керівник міста. – Однак ми й самі не надто «підганяємо» підрядника, оскільки хочемо отримати якісний ремонт. Та й належний рівень виконання видно вже зараз. Отже, є всі підстави для того, щоб відкриття опорної школи відбулось у другій половині березня».
Олександр Брикалов також прокоментував ситуацію, що склалася навколо будівлі музичної школи, яка примикає до будівлі опорної школи.
«Уже проведено тендер, — зазначив він. – Компанія-підрядник, яка займається ремонтом опорної школи, буде виконувати ремонт будівлі музичної школи. Для початку будуть замінені віконні блоки й виконаний ремонт фасаду будівлі, щоб усе було витримано в одному архітектурному стилі».