Мирноград: складові розвитку

 

Заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз під час робочої поїздки до Мирнограда проінспектував хід ремонтно-будівельних робіт на об’єктах інфраструктури та обговорив із керівництвом міста пріоритетні питання розвитку. Відбулася цього дня також низка важливих подій місцевого життя. 

Тривають роботи на інфраструктурних об’єктах

30 листопада Заступник голови облдержадміністрації Ігор Стокоз під час робочої поїздки до Мирнограда проінспектував  хід робіт із будівництва міні-котельні мікрорайону «Східний» та капітальний ремонт будівлі гуртожитку з квартирами для маломобільних верств населення.

За словами Мирноградського міського голови Олександра Брикалова, наразі активно ведеться будівництво міні-котельні мікрорайону «Східний». Поступово вводиться в експлуатацію обладнання. Монтаж теплотрас відбувається із дотриманням вимог щодо збереження тепла та естетичних міркувань. Адже старе обладнання було дуже енерго- та матеріаловитратним. На об’єктах установлені нові насоси.

Щодо будівельних робіт у мирноградському гуртожитку з квартирами для маломобільних людей, то тут врахована низка важливих вимог. По-перше, будівля повністю переформатована, тобто були зняті всі перестінки та утворені нові квартири. Загальна площа однокімнатної квартири становить приблизно 54 кв. м. На першому поверсі передбачені три квартири для маломобільних верств населення – тут широкі двері, є  можливість заїзду з бокової двері індивідуально, а не через під’їзд, адаптовані для потреб маломобільних людей санвузли. Повністю перебудовані вентиляційні канали.

Заступник голови облдержадміністрації зауважив на гострій потребі в таких квартирах певної частини внутрішньо переміщених осіб.

«Для переселенців дуже важливим стане отримання квартир у цьому гуртожитку. Зараз розробляється програма, яка визначить, яка саме категорія людей отримає житло. Офіційно зареєстровано в Мирнограді 17 тисяч переселенців, а отже всіх забезпечити буде просто неможливо. Перш за все, до уваги будуть брати тих, хто працює безпосередньо в Мирнограді, у кого малі діти, які планують залишитися мешкати в цьому місті. Всі ці нюанси необхідно переглянути, аби потім не виникало складнощів», – підкреслив Ігор Стокоз.

Ключі від квартири для дитини-сироти

30 листопада в Мирнограді заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз спільно з міським головою Олександром Брикаловим та керівництвом обласної та міської служби у справах дітей вручили ключі від квартири Дар’ї Гущіній, особі з числа дітей сиріт та позбавлених батьківського піклування.

Ігор Стокоз зазначив, що держава спрямовує достатню кількість коштів, аби забезпечити дітей-сиріт необхідним житлом.

«У минулому році 155 квартир, у цьому 235, а наступного року планується ще більше. Державний бюджет на наступний рік виділяє 177 млн грн на закупівлю квартир і будинків сімейного типу. У цьому році було виділено 45,5 млн грн. Нам збільшили суму на закупівлю, аби саме такі, як Даша, отримали житло. Тобто мета – забезпечити домівкою дітей-сиріт, які закінчують навчальний заклад, починають доросле життя в придатних умовах, створюючи нові сім’ї», – зауважив він.

Протягом року в Мирнограді планувалося видати ключі від 10 квартир дітям-сиротам та позбавленим батьківського піклування. Також готується для передачі власникам будинок сімейного типу.

Наразі всього в Донецькій області налічується 840 осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування віком до 22 років.

Молодіжний центр «Рух» презентує нові локації

У Мирнограді за участю заступника голови Донецької облдержадміністрації Ігора Стокоза, міського голови Олександра Брикалова відбулася презентація локацій молодіжного центру «Рух». У новому приміщенні розмістилися простір психологічного розвантаження, вільної думки, лінгвістичний та комунікаційний простір, де діти та молодь мають можливість навчатися спілкуванню іноземними мовами, знаходити психологічну підтримку, відвідувати гуртки за інтересами, зокрема отримувати базові знання з журналістики чи екології. У кожній локації на гостей чекали діти та викладачі, які розповідали про особливості своїх просторів.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз згадав, яким він бачив молодіжний центр «Рух» у період його побудови та яким він став тепер.

«Міський голова привів мене тоді в це приміщення, показав мені голі стіні, пилюку, тобто приміщення ще повністю було не придатне для знаходження людей. Зараз усім, хто причетний до створення цього простору, хвала, шана та подяка. Разом з тим я бачу, як центр поступово наповнюється. Тут неймовірно: є й англійська мова, гурток журналістики і психотерапевт. Якщо це дійсно буде продовжуватися та функціонувати, ті діти, які будуть відвідувати «Рух», стануть провідними дітьми Донеччини, які знатимуть, як поводитися з побутовими відходами, як розмовляти з іноземцями та подорожувати за кордон, як формувати інформаційний простір держави та інше. Саме такий центр має стати зразком для інших молодіжних закладів області», – зауважив Ігор Стокоз.

Наостанок молодь мала можливість у неформальній обстановці поспілкуватися з гостями, які для всіх дітей, хто відвідує молодіжний центр «Рух», подарували ігрову приставку.