Мешканців навчатимуть навичкам першої допомоги

Студенти та інтерни Донецького національного медичного університету започатковують навчання мешканців Краматорська основам першої домедичної допомоги.

Минулого року 12 майбутніх медиків побували в Тернополі, де на базі Всеукраїнської ради реанімації прослухали курси та стали інструкторами-викладачами з невідкладної  допомоги. Студенти вже застосували отриманий досвід, навчаючи дітей у Краматорську найважливішим правилам надання домедичної допомоги.

Цими днями в Дитячо-молодіжному громадському центрі Краматорська, відкритому на базі ГО «Країна вільніх людей», голова студентського самоврядування Данило Гавілей та інтерн Марія Карпович презентували проект «Домедична допомога» перед спеціальною комісією, щоб  отримати грант від міжнародної організації Save the children у рамках проекту «Створення безпечного середовища для дітей та їх сімей на Сході Україні».

Курси першої домедичної допомоги розраховані на слухачів різного віку, починаючи від 10 років. Упродовж 16 годин інструктори можуть надати слухачам основний обсяг знань про першу допомогу при обмороженні або сонячному ударі, у випадку ДТП або травмування під час відпочинку.

Заняття проходитимуть по вихідних днях у Дитячо-молодіжному центрі Краматорська. Також планується виїзд до інших міст. До груп уходитимуть 15-20 слухачів різного віку.

Для проведення курсів інструкторам потрібні манекени, джгути, еластичні бинти, ноші та інше обладнання – загалом на 26 тисяч гривень. Учасники комісії, ухваливши студентський проект, надали позитивний висновок щодо фінансування потреб проведення курсів.